Report závodu v Pacově

MX1

Do první rozjížďky odstartoval nejrychleji Marek Sukup (HT Group Racing Team) následovaný Polákem Tomkem Wysockim (JD Gunnex KTM Team) a třetí byl na italském motocyklu TM František Smola (BV Racing Cross). Bylo jasné, že po předchozím závodě v Kaplici budou o přední místa bojovat i Martin Michek (Buksa/Ados Ktm Team) a Václav Kovář (HT Group Racing Team), Ti však hůře odstartovali a ze začátku se pohybovali kolem osmého místa. Kovář využil své fyzičky a dostal se na první místo. Michkovi trvalo o něco déle dostat se na lepší pozice. Spokojil se s druhou pozicí a šetřil síly do druhé rozjížďky. Třetí dojel Marek Sukup.

Druhá rozjížďka byla v režii Petra Bartoše (Orion Racing Team) a dvojice Michka s Kovářem. Po startu byl nejrychlejší Smola, který bral holeshot, za svůj rychlý start dostal od sponzora seriálu Angels Wheels nové kolo. Hned po holeshotu se před Smolu dostal zkušený Petr Bartoš, který přibližně jedno a půl kola měl zbytek startovního pole za svými zády. Netrvalo dlouho a Bartoše předjeli Michek i Kovář a začal boj o červenou tabulku. Kovářovi nestačily síly a nakonec se po pár chybách musel spokojit s druhým místem. Kolem trati byla neskutečná atmosféra, všichni diváci hnali dvojici jezdců a zároveň podporovali devětatřicetiletého Petra Bartoše, který skončil na třetím místě a za sebou nechal jezdce, jako je Sukup, Wysocki a Weschta.

Celkové umístění – 1. Martin Michek, 2. Václav Kovář, 3. Petr Bartoš

MX2

Hned po startu první jízdy se do čela dostal jezdec Martin Krč následovaný parťákem z týmu Sulivanem Jaulinem (oba Buksa/Ados KTM Team). První dvojici doplňoval třetí slovenský závodník Richard Šikyňa (JD Gunnex KTM Team), kterého před sebou hnal týmový kolega Petr Polák. Ten si své čtvrté místo udržel i přes to, že v rozjížďce upadl. Francouzský rychlík Jaulin si vytvořil velký náskok a dalším jezdcům nedal šanci, aby ho předjeli. Zajímavé souboje byly k vidění i na dalších příčkách například mezi Jonášem Nedvědem (Orion Racing Team) a Šimonem Joštem (Osička MX Team).

Do druhé jízdy nejlépe odstartoval expert na holeshoty Jonáš Nedvěd, který se ale brzy nechal předjet jezdci týmu Buksa/Ados KTM a sám se propadl startovním polem na horší pozice. Krč zabral a Jaulina už před sebe nepustil, udržel si tak svou pozici až do cíle. Šimon Jošt do druhé rozjížďky zabral a veškeré síly dal do toho, aby předjel Richarda Šikyňu, chybělo málo! Avšak i Jošt bude v příštích závodech adeptem na pódiová umístění.

Celkové umístění – 1.Sulivan Jaulin, 2.Martin Krč, 3.Richard Šikyňa

Ženy

Jasná vítězka závodu německá závodnice Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team) na startu zaváhala a v první zatáčce byla nejrychlejší Tereza Hromková (HT Group Racing Team) s Barborou Laňkovou (Orion Racing Team). Během chvilky si Laier předjela české závodnice a dostala se na první místo. Mezi ně se dostala i patnáctiletá Elena Kapsamer (Buksa/Ados KTM Team), kterou však předjela Tereza Hromková, Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team) i Barbora Laňková.

Po druhém startu byla opět první Hromková, kterou však brzy předjela Steffi Laier, a za Hromkovou se dostala Vítková. Závodnice spolu bojovaly po celou dobu rozjížďky a na trati si nedarovaly ani metr, na jedné lavici však byla Vítková rychlejší a doslova přeskočila Hromkovou a dostala se na druhé místo. Bylo zajímavé sledovat i boje v kategorii žen. Další bramborové umístění si připsala v rozjížďce i celkově Barbora Laňková.

Celkové umístění – 1.Steffi Laier, 2.Kristýna Vítková, 3.Tereza Hromková

Veteráni

Nejlépe do první rozjížďky odstartoval ve žlutém dresu Martin Žerava (Buksa/Ados KTM Team) následovaný Petrem Masaříkem (JS Racing), který chtěl i v Pacově potrápit veteránského mistra světa. Ani zde se mu to nepodařilo, protože Žerava mu poodjel a vytvořil si několikasekundový náskok. Na třetím místě se pohyboval Slovák Ivan Černý (Orion Racing Team), který se vrátil po zranění z Kaplice.

Druhý start s přehledem ovládl Ivan Černý, následovaný Petrem Masaříkem. Martin Žerava se po startu pohyboval kolem pátého místa. Po pár set metrech se dostal opět na první místo a nikomu nedovolil, aby se před něj dostal. Za něj se dostala dvojice zmiňovaných jezdců a pořadí v cíli bylo stejné, jako v první jízdě.

Celkové umístění – 1.Martin Žerava, 2.Petr Masařík, 3.Ivan Černý

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Celkové výsledky