Report závodu v Šenkvicích

MX Open

V této třídě předvedl vynikající výkon maďarský závodník Bence Szvoboda (HTS Team), který první jízdě zcela dominoval a během rozjížďky si vytvořil 12 s náskok na druhého Filipa Neugebauera (Osička MX Team), kterého v cíli následoval slovenský Tomáš Šimko (PB Racing Team). Oku lahodící souboje byly také na dalších místech, kde bojovali Sukup, Kovář, Bartoš a další rychlí jezdci. Ve druhé jízdě se nejlépe povedl start Marku Sukupovi (HT Group Racing Team), který vedl několik kol první šestici jezdců a nedal nikomu šanci, až Szvoboda využil svou šanci a Sukup se pomalu začal propadat startovním polem až na konečné 6. místo. Celkově tak v královské kubatuře zvítězil Szvoboda před Šimkem a Neugebauerem.

MX2

Ve sloučené kategorii MX2 byly již z nabitého roštu očekávány perfektní souboje na trati mezi těmi nejrychlejšími. Skvělým zpestřením byla účast závodnice Nikoly Hoškové (Team MAX2) a také účast Jonáše Nedvěda (Orion Racing Team) na dvoutaktní KTM 150 SX. První jízda vycházela nejlépe trojici Tomáš Kohút (MRA Team), Martin Krč (SZA Racing Team) a Richard Šikyňa (MX Slovakia). Po Šikyňově zaváhání a pádu se na jeho místo dostal Denis Poláš, který celou jízdu bojoval s Nedvědem a Šimonem Joštem (Osička MX Team). Do druhé jízdy opět vypálili nejlépe výše zmínění a vysoké tempo spolu nasadili Šikyňa s Kohútem, kteří brzy začali předjíždět jezdce o kolo zpět. Při jednom z předjížděcích manévrů došlo k malému kontaktu mezi jezdci a Kohút musel na krátkou dobu vyjet mimo trať a překonat velkou bolest ze silného nárazu na sedlo. Do cíle tak přijel jako třetí za druhým Krčem a prvním Šikyňou. Celkově však první místo mohl oslavovat právě Kohút, druhý byl Krč a třetí Šikyňa.

Kategorii MX2 JUNIOR ovládl mladý a rychlý jezdec Pavel Dvořáček (SMX Racing Team Rudník), jako druhý vystoupil na stupně vítězů Jaroslav Antalič (MZ Racing MX Team) a za doprovodu svého velkého fanclubu je doplnil Jozef Posluch (711 Popper MX Team).

Stupně vítězů kategorie MX JUNIOR 125 byly v mezinárodním složení, kdy první skončil maďarský závodník Norbert Klausz, druhý byl slovenský Samuel Struk a třetí skončil český reprezentant Jiří Matějec (Team MAX2).

MX4

Také třída MX4 byla zajímavá a jezdci předváděli po celou dobu skvělou podívanou pro spoustu fanoušků. Nejlépe dojel Ivan Černý (Orion Racing Team), hned za ním Vladimír Preis (PB Racing Team) a Zoltán Vörös.

Také nejstarší závodníci v kategorii MX4 nad 50 vystoupali na stupně vítězů a to v pořadí od prvního – Petr Dokoupil (KRTZ), Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) a Bohdan Růžička (REMATE Racing Team Pardubice).

Šenkvicích se také rozhodlo o mistrech v jednotlivých třídách, byly rozdány poháry a letošní povedená sezóna seriálu MX OPEN může být považována za uzavřenou. Zbývá dodat, že pod vedením promotéra ESX Media se slovenské mistrovství posunulo o několik levelů výše na skvělou úroveň a všichni se těšíme na novou sezónu MX OPEN 2018!

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Fotogalerie