Pavel Kejmar výborně rozjel třetí závodní podnik letošního světového šampionátu S1GP. Kejmi vyhrál ve všech trénincích i v kvalifikaci, v Super Chrono byl jen o malý kousek druhý. To mu zajistilo dobrou startovní pozici do obou závodů. První závod této třídy byl opravdu těsnou napínavou podívanou, kde se bojovalo o každý metr. Pavel byl ve vedoucí skupině a až do konce jel o vítězství. Šachovnicovou vlajku nakonec proťal jako druhý.

Ve druhém závodě se krátce po startu mezi závodníky vytvořily větší rozestupy a náš závodník jel stabilně na druhém místě. To si udržel až do cíle, takže měl dvě druhá místa. Bohužel jeho soupeři dokázali každý z nich vyhrát, takže celkem získali o bod navíc než Kejmi. Kvůli tomu tak i přes dvě druhá místa skončil celkově třetí. Nicméně dobrý bodový přísun mu kromě prvních stupňů vítězů v letošní sezóně také přinesl posun v celkové tabulce šampionátu, kde je nyní třetí.

Pavel Kejmar – 3. místo ve třídě S1GP

„Tak víkend byl crazy, jelikož jsme zase já, Höllbacher, Schmidt a Chareyre jeli úplně stejně. Zase to byl masakr, každopádně jsem oba volné tréninky vyhrál. Kvalifikaci jsem také vyhrál a pak jsme vyrazili na těch deset minut do Super Chrono. Tam jsem udělal trošičku chybu v terénu a o 0,4 s vyhrál Chareyre, takže to bylo druhé místo v kvaldě a na start jsem šel druhý. Warm up jsem ráno vyhrál.

První rozjížďka byla masakr, asi třikrát, čtyřikrát jsme se prostřídali. Já se Schmidtem, s Chareyrem a pak Chareyre spadl a já jsem předjel Schmidta a jel poslední tři kola první. V posledním kole mě Schmidt předjel, takže jsme dojeli v půl sekundě Schmidt, já, Chareyre a čtvrtý Höllbacher.

Druhou rundu jsme odstartovali, Chareyre trochu ucukl, já jsem ucukl trošku Schmidtovi. V cíli tak byl Chareyre, já a Schmidt. Moje umístění, to se může stát jen mně, že jsem byl dvakrát druhý a chyběly mi vlastně dva body, abych vyhrál celou GP, takže jsem byl třetí. Měl jsem 44 bodů, oni měli 45 oba dva. Pokud bych tu první rozjížďku vyhrál, tak jsem vyhrál celkově.“

Do závodů evropské třídy S2 pravidelně nastupují naši dva závodníci – Petr Vorlíček a Milan Sitnianský. V prvním závodě, který po ranních warm upech otevřel vrchol nedělní Grand Prix, jsme mohli sledovat přední skupinu tří jezdců, která bojovala o vítězství. Mezi těmito jezdci byl i Vorlíček, se kterým zde byli Monticelli a Vermeulen. Ti spolu bojovali o každý metr trati až do té doby, než začal mít Vermeulen problémy se zadní brzdou. Na čele se tak utvořila dvojice Monticelli, Vorlíček, ale domácí reprezentant byl nakonec lepší a náš závodník tak dojel druhý. Milan Sitnianský pokazil start, takže se během závodu snažil propracovat vpřed a získat nějaké pozice. Milanovi se podařilo dostat do boje o páté místo a tři kola před cílem tuto pozici získal a udržel ji až do konce.

Do druhého závodu nejlépe odstartoval Petr Vorlíček, který se ujal vedení. To ale neudržel dlouho a ve třetím kole se před něj opět dostal Monticelli, který byl v neděli k nezastavení. Poté se mezi předními jezdci vytvořily mezery, takže si Petr v klidu dojel pro druhé místo. Milan Sitnianský se pohyboval na šestém místě. Celkově skončil Petr Vorlíček na druhém místě, takže získal další umístění na stupních vítězů. Milan Sitnianský tentokrát nebyl v patách svého krajana a celkově skončil na 5. místě.

S2-italie-2016-petr-vorlicek-01

Petr Vorlíček – 2. místo ve třídě S2

Petr poslední dobou raději víc tahá za plyn, než aby „mlel“ o tom, jak jel, a tak to pojal opravdu velmi stručně: „No, co bych k tomu řekl? Celkově vedu, jsem šťastnej a užívám si to…“

S2-italie-2016-02

Milan Sitnianský – 5. místo ve třídě S2

„Do prvního tréninku jsem nastoupil s tím, že ostatní na trati měli, na rozdíl ode mě, natrénováno a budu se muset hodně snažit, abych se udržel vpředu. Zajel jsem první čas, což mě samotnýho překvapilo. Druhý trénink se úplně nepovedl a čekala mě kvalifikace. V kvaldě se mi nepodařilo zajet takové kolo, které jsem si představoval, a byla z toho až pátá startovní pozice, ze které se odvíjely výsledky obou nedělních závodů.

Na neděli jsme ještě doladili motorku, takže můžu říct, že fungovala perfektně. Do první jízdy jsem odstartoval kolem čtvrtého místa, ale v nájezdu do terénu mě zablokoval Ital a propadl jsem se až na desátou pozici. Jelo se mi dobře a povedlo se mi dost lidí předjet. Cílem jsem projel jako pátý.

Do druhé rozjížďky jsem suprově odstartoval, a když jsem se v druhé zatáčce protahoval na třetí místo, tak mě zavřel zase ten samý Ital a propadl jsem se na šestou pozici. Myslel jsem si, že si zase zapředjíždím, ale asi 6 kol se mi nepodařilo předjet skupinku před sebou. V sedmém kole jsem udělal velkou chybu, kterou jsem jen tak tak ustál a už se mi nepodařilo skupinku dotáhnout. Cílem jsem tedy projel jako šestý. V celkovém pořadí jsem se posunul na 2. místo za Petra Vorlíčka, což mi udělalo velkou radost a budu se snažit tuto pozici udržet. Děkuju rodině Vorlíčků a své přítelkyni za to, že mě celý víkend doprovázeli a celé svojí rodině za podporu.“