Preview

Letošní sezóna mistrovství Evropy v Supermoto se rozjela na konci března v italském Ottobianu a o nadcházejícím víkendu od 21. do 22. dubna 2018 se můžeme těšit na druhé kolo tohoto šampionátu. Závodníky nyní přivítá slunné Španělsko, kde se pojede v oblasti Valencie na okruhu Albaida.

Albaida se dostala do kalendáře tohoto šampionátu před dvěma lety, kdy se ještě jelo mistrovství světa v Supermoto. Závodní trať je dlouhá přes jeden kilometr, kde je 820 metrů asfaltové části a 290 metrů off-roadu. Okruh se nachází uprostřed provincie Valencie, která je známá hlavně svým okruhem Ricarda Torma, kde závodí i MotoGP.

Jako úřadující mistr světa a také vedoucí jezdec letošního šampionátu přijíždí do Španělska Francouz Thomas Chareyre, který sedlá tovární stroj TM. Thomas výborně rozjel sezónu, když v Ottobianu vyhrál oba dva závody, takže s přehledem oslavil celkové vítězství a na svém kontě má 50 bodů. Jeho největším soupeřem mu je český závodník Pavel Kejmar, který drží průběžné druhé místo se 44 body po zisku dvou druhých míst. I Kejmi sedlá stroj TM, ale týmu Degasoline. Průběžně třetí je německý závodník Markus Class, který má 38 bodů. Oproti oběma předním jezdcům závodí na Husqvarně.

Díky tomu, že jsou odjeté jen dva závody, tak je to na dalších pozicích hodně vyrovnané. Se 34 body je na čtvrtém místě Ital Edgardo Borella a jen bod za ním doplňuje Top5 Fin Mauno Hermunen.

Druhý český závodník ve startovním poli Milan Sitnianský drží průběžné sedmé místo po zisku 29 bodů a jako jeden z mála ve startovním poli závodí na Hondě. Kromě Milana a Kejmiho, kteří jsou již stálicemi tohoto šampionátu, v letošním roce přibyl další český závodník. Je jím Erik Provazník, který ve své premiéře získal dohromady ze dvou závodů 10 bodů, takže je zatím na 18. místě.

V letošní sezóně můžeme po dlouhé době opět sledovat plné startovní pole a velice silnou konkurenci díky tomu, že se spojily světové i evropské šampionáty do jednoho a přibyli také nováčci. Nejinak tomu bude v Albaidě, kam se přihlásilo více než 30 závodníků z celé Evropy a je tu také jeden Argentinec. Z domácích jezdců je na tom zatím nejlépe Joan Llados, který je se 14 body na průběžném 13. místě.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram