Milan Sitnianský – 7. místo

Letos je úplně jiný systém celého závodu oproti loňsku. Závodníci jsou rozděleni do dvou skupin po dvaceti. V sobotu se jede jen jeden volný trénink a pak hned kvalifikace, ze které z každé skupiny postupuje automaticky prvních 10 do závodu. Zbytek jede závod LAST CHANCE, ze kterého postupuje do závodu prvních 12.

prvním tréninku jsem objel 5 kol a přestala mi jet motorka. Naštěstí se to stihlo opravit akorát do kvalifikace. V kvalifikaci jsem neměl moc odhad v terénu, takže jsem sebou dvakrát plácnul o zem. Ke konci už se mi jelo líp a podařilo se mi zajet čtvrtý nejrychlejší čas ve skupině, což znamenalo sedmou startovní pozici do nedělního závodu.

V prvním závodě se nic moc nedělo. Odstartoval jsem na 7. místě a tak jsem taky dojel. Šestý Elia Sammartin mě trošku brzdil, ale na předjetí to nebylo.

Do druhého závodu se mi povedl start, kdy jsem přijel do první zatáčky kolem pětky. V druhé zatáčce mě trošku přibrzdil jezdec přede mnou a propadl jsem se na 8. pozici. Asi ve čtvrtém kole jsem se dostal na 7. místo a dotáhl jsem se na Sammartina. Ten mě celou dobu lehce brzdil, ale bohužel se mi ho nepodařilo předjet. V časovém porovnání bych měl rychlost na top 5, tak snad příště.

Celkově mám ze závodů radost. Konkurence stoupla a závodníků je na startu opravdu dost.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Pavel Kejmar – 2. místo