1. závod třídy S2

Tento víkend od 19. do 20. září probíhá na trati Wachauring Melk poslední závody mistrovství světa Supermoto. Kromě dvou nejlepších tříd S2 a S1 na trať vyrazili i místní závodníci dalších kategorií včetně čtyřkolek.

Do prvního závodu třídy S2 skvěle odstartoval Petr Vorlíček se Suzuki, který startoval z druhého místa a okamžitě po startu se ujal vedení. Za ním jezdil domácí Manuel Hagleitner s KTM se ztrátou kolem 2 desetin vteřiny a třetí jezdil Fin Toni Klem na TM, který ztrácel 0,8 s. Bohužel ve druhém kole udělal Toni Klem chybu a propadl se na 8. místo. Na třetí místo se tak dostal Ital Fabrizio Bartolini jezdící s Hondou, ale na první dvojici ztrácel už přes 2,3 s. Petr Pinc, který je dalším českým zástupcem a jezdí na Husqvarně, se pohyboval kolem 16. místa.

Téměř během celého závodu byl na čele Petr Vorlíček se stálým náskokem kolem 0,2 s. Za ním jezdil Manuel Hagleitner a Fabrizio Bartolini. Za nimi se pořadí každou chvíli měnilo. Petr Pinc se dokázal postupně dostávat vpřed a byl už na bodovaných pozicích. Dobře jezdil i Toni Klem, který se z 8. místa dostal v 8. kole na 5. místo.

petr-vorlicek-supermoto-rakousko-gp-melk-2015

V 11. kole se na třetí místo dostal Ital Yuri Guardala, který předváděl skvělý progres od začátku závodu, když se z 6. místa dostával na průběžné pódiové umístění a hned v dalším kole si dokonce vyšlápl na Manuela Hagleitnera, který jezdil po celou dobu na druhém místě. Guardala na Vorlíčka, který jezdil stále na prvním místě, ztrácel jen 0,182 s. Bohužel hned v dalším kole, 2 kola před cílem, se Guardala dostal na první místo a Petr Vorlíček se posunul na 2. místo.

Vítězem se tak stal Yuri Guardala, který projel cílem s náskokem 1,881 s. Na druhém místě skončil Petr Vorlíček a třetí dokončil domácí Manuel Hagleitner. Petr Pinc dojel na 15. místě.

Bohužel se závodu neúčastnil Fredrik Eriksson, který si během tréninků zranil koleno.