Report závodu v Kaplici

MX1

Do první rozjížďky odstartoval nejlépe domácí Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team) následovaný teamovým kolegou Bencem Szvobodou, za nimi Marek Sukup a Václav Kovář (oba HT Group Racing Team). Během několika kol jezdci drželi stejná pořadí, diváci mohli vidět skvělé boje o páté místo mezi Františkem Smolou (BV Racing) a Tomkem Wysockim (JD Gunnex KTM Racing Team). Další favoriti, jako je Petr Smitka (Haas Racing Team), Rudolf Weschta (Team MAX 2 Racing) nebo Petr Bartoš, (Orion Racing Team) se drželi na dalších pozicích a pomalu se prokousávali na lepší místa. Cílem nakonec projel první Michek, druhý Kovář a třetí maďarský závodník Szvoboda.

Druhá jízda se nesla v podobném duchu, za prvním Michkem skvěle odstartoval Wysocki, Smola a Pavel Schneider. Dlouhou dobu se držel Szvoboda na druhém místě, ale po menším zaváhání a pádu ho předjel Kovář a své druhé místo udržel až do konce rozjížďky. Na dalších místech stále jezdci bojovali o lepší pozice, aby nabrali co nejvíce bodů do celkového hodnocení. První trojice projela cílem druhé rozjížďky ve stejném pořadí.

Celkové umístění – 1.Martin Michek, 2.Václav Kovář, 3.Bence Szvoboda

MX2

Ze startovního roštu do první rozjížďky skvěle odstartoval rychlý Pavel Dvořáček (SMX Racing Team Rudník) následovaný Sulivan Jaulin a Martinem Krčem (oba Buksa/Ados KTM Team). Dvořáček nevydržel tlak rychlejších a zkušenějších soupeřů a propadal se startovním polem na šesté místo. Před něj se dostal Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team), Patrik Liška (HT Group Racing Team) a Richard Šikyňa (JD Gunnex KTM Racing Team). Přibližně tři kola před koncem však musel Šikyňa svou jízdu předčasně ukončit z důvodu rozpletení zadního kola, a tak se na pódiová umístění dostali Jaulin, Krč a Nedvěd.

Do druhé jízdy dvěstěpadesátek odstartoval nejlépe právě slovenský rychlík Šikyňa, který bral holeshot, za tento skvělý start dostal nové kolo od firmy Angels Wheels. Po několika kolech ho následoval JaulinLiškou a čtvrtý jezdil Petr Polák (JD Gunnex KTM Racing Team). Krč se postupně propadal startovním polem a jízdu z technických důvodů nedokončil. Cílovou vlajku protnul první Šikyňa, druhý Jaulin a třetí Liška.

Celkové umístění – 1.Sulivan Jaulin, 2.Patrik Liška, 3.Jonáš Nedvěd

Ženy

Start do první rozjížďky se nejlépe povedl Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team), druhá byla Tereza Hromková (HT Group Racing Team), třetí v pořadí Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team).  Na skvělé druhé místo se po třech kolech probojovala teprve patnáctiletá závodnice Elena Kapsamer (Buksa/Ados KTM Team), která za sebou nechala nejsilnější české závodnice. Po zaváhání v osmém kole se však propadla na čtvrtou pozici a cílem první rozjížďky žen projela první Laier, následována Hromkovou a Vítkovou.

Druhá jízda měla po startu stejné pořadí. Boj se sváděl o druhou a třetí příčku mezi Barborou Laňkovou (Orion Racing Team) a Hromkovou, kterých se zuby nehty držela Rakušanka Kapsamer. Rychlá rakouská závodnice využila svých sil a předjela obě české závodnice. Cílem projela druhá za Laier, doplnila je Hromková.

Celkové umístění – 1.Steffi Laier, 2.Tereza Hromková, 3.Elena Kapsamer

Veteráni

Nejlépe odstartovala do první jízdy dvojice jezdců Martin Žerava (Team MAX 2 Racing) a Ivan Černý (Orion Racing Team). Na záda jim však dýchal navrátilec a zkušený jezdec Petr Masařík (JS Racing). Tato trojice udávala vysoké tempo všem ostatním. Před koncem rozjížďky měl Černý smolný pád, a tak před sebe pustil Vladislava Mužíka. Čtvrtý se ztrátou dvaceti sekund dojel Rakušan Georg Hammerl (Motosport Chýnov).

Ve druhé rozjížďce byl scénář stejný jako v té první. Jezdcům však závody znepříjemnil déšť a diváků podél trati už také moc nezbylo. Zajímavé souboje byly vidět na dalších pozicích, například mezi Michalem Buchtou a Danielem Dopplerem (Motosport Chýnov). Zahanbit se nenechal ani nováček v MMČR Andreas Fuchs jezdící na stroji Kawasaki.

Celkové umístění – 1.Martin Žerava, 2.Petr Masařík, 3.Vladislav Mužík

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Celkové výsledky