Shrnutí závodu

Již před závodem bylo jasné, že se ho nezúčastní někteří adepti na pódiová umístění. Kvůli termínové kolizi závodu se závodem německého seriálu ADAC v Tensfeldu se závodu nezúčastnili jezdci Jaromír Romančík, Petr Polák, Filip Neugebauer nebo Slováci Richard Šikyňa a Šimon Jošt. Ze zdravotních důvodu nezávodili Martin Krč, Sulivan Jaulin nebo Václav Kovář.

MX1

královské kubatuře se po zranění objevil známý a rychlý Petr Smítka (Hulho Motocross Team) a bylo jasné, že nejen on bude dýchat Martinu Michkovi (Buksa/Ados KTM Team) na záda. Avšak v Petrovicích je hodně zrádná první levotočivá zatáčka po startu, kde hned v první rozjížďce měl kolizi Martin MichekMichalem Votroubkem (BV Racing Team), kvůli nim musel přibrzdit i Smítka a odjížděl kolem 29. místa. Než Michek s Votroubek rozpletli své motorky od sebe, celé startovní pole se vzdálilo. Svůj dobrý start využil zkušený mazák Petr Bartoš (Orion Racing Team), který byl následovaný Tomášem Šimkem (GT2 Motorsport) a Markem Sukupem (HT Group Racing Team). Několik kol vedla zmíněná trojice celé startovní pole. Asi v 10. minutě začaly Bartošovi docházet síly a propadl se na třetí pozici. Michek se těžce prodíral dopředu a pohyboval se kolem 6. místa, Smítka se propracoval na 4. pozici a zvládl předjet zkušeného Bartoše. Pořadí v cíli první rozjížďky bylo Šimko, Sukup, Smítka.

Do druhé rozjížďky skvěle odstartoval Martin Michek, který bral holeshot, následovaný Michalem Votroubkem. Votroubek dokázal zamíchat startovním polem a všichni adepti na přední příčky museli vyjíždět ze zadních pozic. Michka tedy pronásledoval Bartoš, tomu na záda tlačil Tomek Wysocki (JD191 KTM Racing Team) následovaný Votroubkem. Votroubek, jezdící na 4. místě, se však po dvou kolech začal propadat a celkově skončil až třináctý. Wysocki hodně tlačil na Michka, to pak ale vzdal a udržoval si své druhé místo. Druhá jízda byla podobná té první, na předních příčkách se předjíždělo jen zřídka a každé předjetí znamenalo míchání s body do celkového hodnocení. Do cíle druhé rozjížďky dojeli jezdci v pořadí Michek, Wysocki a Smítka.

Celkové výsledky třídy MX1:

 1. Tomáš Šimko (GT2 Motorsport)
 2. Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team)
 3. Petr Smítka (Hulho Motocross Team)

MX2

Ve třídě dvěstěpadesátek měl, díky absenci Jaulina, cestu k celkovému vítězství otevřenou maďarský Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team). Start do první rozjížďky proběhl bez problému a za prvním Szvobodou vystartoval Milan Špičák (KRTZ) a také skvěle rozjetý Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team). První rozjížďka se i v tomto pořadí dojela. Szvoboda si vytvořil velký náskok a další dva si udržovali své výborné pozice. Perfektní výkon jsme mohli vidět také od čtvrtého Dušana Drdaje (Yamaha Čepelák Racing Team), který si na juniorském závodě zranil nohu a i s tímto handicapem dokázal zajíždět slušné časy.

Druhá rozjížďka byla velké překvapení. Na první pozici se dle předpokladů prodral Szvoboda a hned za ním na stopětadvacítce jezdící Pavel Dvořáček (SMX Racing Team Rudník) následovaný Špičákem. Dvořáček zvládal udržet vysoké tempo a nátlak Špičáka a pohyboval se stále na druhém místě. Kolem 20. minuty ho však předjel Špičák a několik kol před cílem i Patrik Liška (HT Group Racing Team). Dvořáček tím vybojoval své maximum na seniorském MMČR a určitě tímto jeho snaha o pódium neskončí. Do cíle druhé rozjížďky dojeli jezdci v pořadí Szvoboda, Špičák a Liška.

Celkové výsledky třídy MX2:

 1. Bence Szvoboda (Buksa/Ados KTM Team)
 2. Milan Špičák (KRTZ)
 3. Jonáš Nedvěd (Orion Racing Team)

Ženy

V této třídě byla opět jasnou kandidátkou na první místo Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team), která zde neměla konkurenci. Česky se tak musely poprat o místo druhé a třetí. V první jízdě předvedla německá závodnice Laier skvělý start a hned za ní vypálila Tereza Hromková (HT Group Racing Team), za Hromkovou následovalo trio nejrychlejších ve složení Lucie Simonová (Inter Cars MoToman Team), Kristýna Vítková (Yamaha Čepelák Racing Team) a Barbora Laňková (Action Racing Team). Rychlá trojice se brzy dostala před Hromkovou a holky jely v těsném kontaktu po celou dobu závodu. Vítková však měla pád a přišla o třetí pozici, na kterou se dostala Laňková. Do cíle první rozjížďky dojely v pořadí Laier, Simonová a Laňková.

Druhá rozjížďka se nesla ve stejném duchu. Vítková se během jízdy zvládla probojovat na druhé místo, ale opět následoval pád a ztratila své dobré umístění. To Simonová s Laňkovou bojovaly kolo na kolo po celou dobu závodu, ale Simonová se nedala a ukázala Laňkové záda. Cílem projely ve stejném pořadí jako v první rozjížďce.

Celkové výsledky třídy žen:

 1. Steffi Laier (Buksa/Ados KTM Team)
 2. Lucie Simonová (Inter Cars MoToman Team)
 3. Barbora Laňková (Action Racing Team)

Veteráni

Ukázal se i zkušený Jindřich Hrabica (SMS Morava) a bylo jasné, že bude konkurovat dvojici Martin Žerava (Team MAX2) a Michal Kadleček (KRTZ). Žerava však závodil se zraněným zápěstím a bylo na něm poznat, že není ve své kůži. I přes to odstartoval na prvním místě, následovaný Kadlečkem a domácím Hrabicou. Žerava se nechal Kadlečkem i předjet, ale o první místo se nenechal připravit a vrátil se na něj. Do cíle dojeli v pořadí Žerava, Kadleček a Hrabica.

Do druhé rozjížďky opět nejrychleji odstartoval Žerava, ale již v prvním kole byl na druhém místě za Kadlečkem. Třetí jezdil Hrabica a celým startovním polem se po špatném startu kupředu probojovávali jezdci Michal Buchta (Inter Cars MoToman Team), Ivan Černý (Orion Racing Team) a nebo Daniel Doppler (Motosport Chýnov). V posledních kolech Žerava zkoušel předjet Kadlečka, který nakonec pod nátlakem zaváhal a Žerava opět dojel na prvním místě. Třetí dojel Hrabica.

Celkové výsledky třídy veterán:

 1. Martin Žerava (Team MAX2)
 2. Michal Kadleček (KRTZ)
 3. Jindřich Hrabica (SMS Morava)

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Fotogalerie