Šampionát mistrovství Evropy v Supermoto pokračoval v Itálii, když tentokrát jezdci zamířili na okruh Busca. Závodů se tradičně účastnil i Milan Sitnianský, který v prvním závodě obsadil čtvrté místo, ve druhém šesté, takže mu to dalo na celkové čtvrté místo.

Milan Sitnianský

„Závod v italské Busce se celkem vyvedl. V prvních trénincích jsem se pohyboval kolem 4. a 5. místa. V kvalifikaci byly časy hodně vyrovnané a povedlo se mi zajet pátý čas se ztrátou 0,087 s na čtvrtého Giovanniho. Do nedělního prvního závodu se mi povedl start a po boji s šéfem Petrem Vorlíčkem jsem se zařadil na čtvrté místo za Monticelliho a chytl jsem s ním dobré tempo. Byl to můj první evropský závod na nové motorce, která už funguje perfektně, ale na rovinkách fabrická TMka jede prostě víc, takže jsem to musel dohánět v zatáčkách. S Monticellim jsem udržel kontakt až do cíle, z čehož jsem měl velkou radost.

Start do druhé rozjížďky byl o něco horší a propadl jsem se na 8. místo. V osmém kole se mi podařilo předjet Itala Ciagliu a postupně jsem se dotahoval na šestého Borellu. V souboji s Borellou udělal dvě kola před cílem Borella chybu a podařilo se mi ho předjet. Cílem jsem tedy projel jako šestý. Po součtu bodů jsem skončil celkově na čtvrtém místě a v celém šampionátu jsem se posunul také na čtvrté místo. Zbývá poslední závod, který se jede v září v Rakouském Melku. Čtvrtou pozici bych chtěl určitě udržet!“