Čerstvě po nedávné celosvětové premiéře programu Yamaha Racing 2016 je superbikový tým Pata Yamaha WSBK připraven k letošním prvním testům. Ty se odehrají v následujících dnech na okruzích Jerez a Portimao.

Dobře se zotavuje Alex Lowes, který během listopadového testu v Jerezu ve velké rychlosti havaroval. Lowes touží po tom usednout znovu do sedla své YZF-R1 a zúčastnit se testů v Portimau, které začínají už dnes 22. ledna. Okruh Autódromo Internacional Algarve je dlouhý 4592 metrů a nachází se pouhých 20 km od pobřežního letoviska Portimao. Tuto trať skvěle zná také druhý jezdec týmu Pata Yamaha WSBK, francouzský závodník Sylvain Guintoli. Ten na této trati dokázal již pětkrát stanout na stupních vítězů.

Tým na této dráze zůstane dva dny, což bude letošní první a zároveň poslední test na tomto okruhu. Následně se celý tým přesune do Jerezu, kde bude v termínu 26. a 27. ledna testovací program pokračovat.

Alex Lowes:

„Na testování se nesmírně těším, ale zároveň jsem zvědavý, jak na tom bude mé rameno. Je spousta věcí, na které se musíme zaměřit. Pokud by mi ale mé zranění nedovolilo jezdit na potřebné úrovni, tak si dám raději ještě pauzu a počkám až na začátek sezóny v Austrálii. Návratu do sedla Yamahy se po tak velkolepém zahájení sezóny, které proběhlo tento týden, skutečně nemůžu dočkat. Věřím, že až bude mé rameno v pořádku, tak si užiju mnoho zábavy.“

Sylvain Guintoli:

„Po vzrušujícím začátku tohoto týdne bude skvělé se konečně vrátit do sedla a absolvovat čtyři dny testů, které jsou v plánu v Portimau a v Jerezu. Čeká nás spousta práce, aby byly motocykly připravené na první závod, který se jede už v únoru v Austrálii. Nemůžu se dočkat, až společně s týmem začneme pracovat na motocyklech, aby byly v co možná nejlepší formě.“

800c30e963d5a4e3ef2adaf3ea96c8a3