SBK – 1. volný trénink

Tradiční anglické počasí vítalo do prvního tréninku pátečního dne kategorii Superbiků. Zatažená obloha ze sebe lila proudy vody a teplota 11°C to nijak zvlášť nevylepšovala.

Mokrý trénink zpočátku bojkotovalo několik jezdců, mezi kterými byl i vedoucí muž šampionátu Jonathan Rea. Zamyšleně sledoval teplotu a oblohu a zatím to vypadalo, že do prvního tréninku vůbec nevyjede. Na trati nebyl ani Michael van der Mark a ani náš jezdec Ondřej Ježek.

V první polovině tréninku byl nejrychlejší Tom Sykes na tovární Kawasaki, který zajel deset minut po začátku tréninku čas 1:44,793. Na druhém místě byl Leandro Mercado, také na Kawasaki. Ten ale na Sykese ztrácel dvě sekundy. Za ním už byla situace vyrovnanější, když měl třetí Alex Lowes ztrátu 0,050 sekundy, čtvrtý PJ Jacobsen další desetinu a pátý Niccolò Canepa na něj 0,020 sekundy. Na divokou kartu startující Gino Rea byl zatím se svojí Suzuki na desátém místě.

Alex Lowes

Alex Lowes

Trénink vyhrál nakonec Jonathan Rea, který na posledních deset minut oblékl pláštěnku a zajel kolo za 1:44,229. Druhý skončil s odstupem půl vteřiny jeho týmový kolega Tom Sykes. Na třetím místě dojel známý vodník Loris Baz na BMW. Ten ztrácel na Toma Sykese dalších půl vteřiny.

Milwaukee Aprilia

Milwaukee Aprilia

Ondřej Ježek vůbec do prvního tréninku nevyjel a doufejme, že to neznamená nějaký technický problém s jeho Yamahou.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »SSP – 1. volný trénink