Superbike – 4. volný trénink

V Doningtonu panuje v sobotu sice podmračené počasí, ale oproti včerejšku alespoň v tuto ranní chvíli neprší, takže den může začít v optimistickém duchu.

Dobré ráno, Anglie

Počasí se okamžitě projevilo i na časech. Přestože v tomto tréninku jde především o co nejlepší nastavení motocyklů pro závod, časy překonávají ty ze včerejšího třetího volného tréninku, ve kterém se jezdci snažili o přímý postup do druhého Superpole.

Nejrychlejším byl v sobotu ráno Jonathan Rea, který nastavil nový nejrychlejší čas víkendu na hodnotu 1:27,664. Jeho týmový kolega Tom Sykes se umístil na druhé pozici a jako jediný se dokázal dostat pod 1:28 minuty, když měl čas 1:27,786. Za nimi následovalo duo z továrního týmu Yamahy v pořadí Alex Lowes a Michael van der Mark, kteří měli necelou půl sekundu odstup na tovární Kawasaki.

Jonathan Rea

Eugene Laverty s Aprilií byl na pátém místě a ztrácel na čelo o jednu desetinu více. Za ním byla na šestém místě první Ducati s Chazem Daviesem v sedle. Leon Haslam držel vysoko prapor jezdců na divokou kartu, když okupoval sedmou příčku s časem 1:28,476.

Ondřej Ježek v Doningtonu ukazuje postupné zlepšení, když se přesunul ve výsledcích blíže ke středu pole a povedlo se mu snížit i ztrátu na nejrychlejšího Jonathana Reu. Ta činila 1,7 sekundy a Ondra figuroval na 17. místě. Doufejme, že v kvalifikaci se mu povede ještě lépe.