Superstock 1000 – 1. volný trénink

Šesté kolo mistrovství světa Superbiků zahájili na britském okruhu Donington Park závodníci evropského poháru Superstock 1000, které čekal první půlhodinový trénink. Závodníky na britských ostrovech přivítalo krásné počasí, když měl vzduch 20°C, trať byla suchá a měla 27°C.

Na začátku tréninku se do vedení dostal Francouz Florian Marino s časem 1:32,630, ale toho poté překonal o více než půl vteřiny Ital Marco Faccani, který se svým BMW zajel čas 1:32,072. Na třetí pozici se zařadil Michael Ruben Rinaldi.

Florian Marino se ale nenechal zahanbit a hned v dalším kole se zlepšil na 1:31,828 a vrátil se do vedení. Ve svém šestém kole zajel ještě lépe, když měl kolo za 1:31,781. Marco Faccani ale pokračoval ve svém tempu a znovu se s francouzským závodníkem vystřídal ve vedení s časem 1:31,330. O třetí místo to také byla pěkná přetahovaná, kdy se tu utkávali Jeremy Guarnoni a Toprak Razgatlioglu. Toprak se nakonec dokázal dostat i na druhé místo, kde ho v polovině tréninku vystřídal Roberto Tamburini, který trochu pozdržel svůj výjezd na trať a měl zajetá jen tři kola.

Roberto Tamburini

V polovině tréninku už většina jezdců zamířila do boxů. Ve vedení byl Marco Faccani s časem 1:31,330, druhý byl Roberto Tamburini se ztrátou 0,355 s a třetí Toprak Razgatlioglu se ztrátou 0,440 s. Dále pak byli Florian Marino, Jeremy Guarnoni, Kevin Calia, Illia Mykhalchyk, Michael Ruben Rinaldi, Wayne Tessels, který zaznamenal pád, a Top10 uzavíral Kevin Manfredi. Na trať se všichni začínali vracet na posledních deset minut.

Vítězem tréninku je nakonec Roberto Tamburini, který ve svém desátém kole zajel čas 1:30,736. Na druhé pozici skončil až díky závěrečnému zlepšení Toprak Razgatlioglu, který má ztrátu 0,204 s. Florian Marino navázal na dobré tempo z úvodu tréninku a skončil na třetím místě se ztrátou 0,494 s. Michael Ruben Rinaldi obsadil místo čtvrté, když na čtvrtého Marina ztratil jen 0,046 s. Malý rozdíl je i mezi čtvrtým Rinaldim a pátým Marcem Faccanim, které od sebe dělí jen 0,054 s. Jeremy Guarnoni, který skončil na šesté příčce, je posledním jezdcem ve ztrátě do jedné vteřiny. Za ním pak skončili sedmý Kevin Calia, osmý Federico Sandi, devátý Mike Jones a desítku nejlepších doplnil Luca Vitali.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 1. volný trénink