Kawasaki Racing Team

První den dalšího kola světového šampionátu FIM Superbike na okruhu Donington Park byl zalitý slunečním svitem a duo jezdců oficiálního týmu Kawasaki, Jonathan Rea a Tom Sykes z něho vytěžili maximum, když den zakončili na prvním, resp. druhém místě.

V nepříznivě horkých povětrnostních podmínkách zakončil Jonathan Rea den po dvou volných trénincích jako nejrychlejší jezdec WSBK, když se mu na výsledkové listině dostal na dostřel jen jeho týmový kolega Tom Sykes, což bylo pro Kawasaki obecně dobré.

Rea se Sykesem dojeli na prvním a druhém místě i v ranním tréninku, když velmi brzy na okruhu, který byl oproti loňskému roku v několika místech nově potažen, předvedli silné tempo.

Tom byl pouhých 0,122 s od vrcholu, ale Reův čas 1:27,740 – což je velmi blízko stávajícímu traťovému rekordu, stačil k tomu, aby si zajistil do zítřka vedení, a to i přes to, že dnes utrpěl pád v malé rychlosti.

Na divokou kartu za tým Kawasaki Puccetti jedoucí Leon Haslam byl třetím nejrychlejším, čímž podtrhnul pozitivní start Ninji ZX-10RR.

Deset nejrychlejších jezdců z pátku automaticky postupuje do Superpole 2 se dvěma nejrychlejšími jezdci Superpole 1, aby si to vzájemně rozdali o startovní pozice na prvních čtyřech řadách startovního roštu prvního závodu.

Jonathan Rea

Jonathan Rea – 1.místo / 1:27,740

„Dnes odpoledne jsme vyrazili se záměrem udělat dlouhý výjezd. Udělali jsme závodní simulaci, která proběhla dobře, a máme do zítřejšího prvního závodu spoustu dobrých informací. Myslím, že přes noc dáme hlavy dohromady a zkusíme určité oblasti vylepšit. V prvním sektoru se cítím opravdu konzistentní, v posledním sektoru se cítím docela dobře na brzdách, pokud potřebuji předjíždět, a dokonce i v šikaně, která pro mě vloni byla docela obtížná. Je to jen sektor dva, kde se potřebuju trochu zlepšit.“

Tom Sykes

Tom Sykes – 2. místo / 1:27,862

„Rozhodně se fyzicky cítím o dost lépe než před nedávnem a kroužení na Donington Parku za slunečního svitu si užívám. Je rozhodně dost teplo. Na zítřek potřebujeme doladit pár věcí, ale obecně tam základ je a věci fungují dobře. Máme tady na Doningtonu podobné nastavení, jako jsme měli vloni. Jen zkouším udělat pár kroků pro zítřejší první závod. Plán A je stejný jako vždy, jít ven a pokusit se vyhrát oba závody.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Red Bull Honda WorldSBK Team