Superbike – 1. volný trénink

Superbiky v pauze od posledního závodu v Brně překročily oceán a dnes v Americe na okruhu Laguna Seca poprvé vyjely na trať do volného tréninku pod horkým kalifornským sluncem.

Michael van der Mark

Jonathan Rea se nenechal ovlivnit časovým posunem a stejně jako v uplynulých závodech této sezóny se hned od začátku tréninku usadil na prvním místě tabulky s časem 1:23,606. Na druhém místě byl v polovině tréninku Eugene Laverty, který prozatím ztrácel 0,238 sekundy, a na třetím Marco Melandri se ztrátou 0,325 sekundy. Na prvních třech místech tak byly motocykly tří různých výrobců – Kawasaki, Aprilia a Ducati. Na čtvrtém místě byl se ztrátou čtyř desetin Tom Sykes a do nejlepší pětky se prozatím vešel ještě Chaz Davies.

Karel Hanika, který jede v týmu Guandalini Racing místo Ondřeje Ježka, se seznamoval prozatím na posledním dvacátém místě s neznámou technikou i okruhem a na vedoucího Jonathana Reu ztrácel 3,964 sekundy.

Trénink nakonec vyhrál Jonathan Rea, který celému prvnímu tréninku dominoval a jeho nejrychlejší čas se nakonec zastavil na hodnotě 1:23,393. Marco Melandri se posunul na druhé místo, když ve svém nejlepším kole ztratil na Jonathana Reu 0,096 sekundy. Na třetí místo se propadl Eugene Laverty, který už ztrácel více než čtyři desetiny. Týmový kolega Jonathana Rey Tom Sykes byl na čtvrtém místě s odstupem přes půl sekundy a pátý byl Alex Lowes na nejrychlejší Yamaze. Josh Herrin startující na divokou kartu byl na výborném desátém místě se ztrátou lehce přes jednu sekundu.

Jonathan Rea

Karel Hanika postupně zrychloval a nakonec se mu povedlo snížit svoji ztrátu na vedoucího Reu na tři sekundy. Na PJ Jacobsena před sebou mu chyběly dvě desetiny.