Kawasaki Racing Team

Nedělní závod se jel za chladnějších povětrnostních podmínek než v sobotní a z druhé řady do závodu startoval Tom Sykes, vítěz sobotního závodu Jonathan Rea byl odsunut do řady třetí.

Jonathan Rea se v prvním kole posunul na páté místo, už v osmém kole pak byl ve vedení závodu. Předvedl skvělou jízdu a dojel si pro další vítězství. O víkendu v USA tak získal dvě vítězství, což znamená, že letos už celkově vyhrál osm závodů. Získal své čtvrté vítězství na okruhu Laguna Seca a zároveň to bylo jeho 125. umístění na stupních vítězů v kariéře v Superbicích.

Tom Sykes měl náročný závod, po startu se sice držel na šesté příčce, ale po dalších dvou kolech se propadl až na devátou pozici. Závod nakonec dokončil na osmém místě.

Jonathan Rea

Jonathan Rea

Jonathan Rea – 1. místo

„Byl to úžasný víkend. Očekával jsem, že bych tady mohl být silný, ale netušil jsem, jak moc. Dva víkendy v řadě za sebou, v Brně a tady, jsme byli referenčním bodem. Víkendy jako tyhle se nestávají často, takže to musíme vstřebat a užívat si tento moment. Dvojité vítězství na Laguna Sece v krásném počasí, nemůže to být lepší. Kolem tratě je tolik lidí. Chci velmi poděkovat všem lidem kolem mě, zejména Peremu, protože i když jsme včera (pozn. v sobotu) vyhráli s náskokem, tak potom během noci kompletně změnil motocykl a díky tomu jsem měl větší důvěru v přední část motorky. Fungovalo to skvěle. Byl to jeden z těch závodů, kdy jsem mohl vnímat všechno, co se dělo, diváky, počasí, kde jsem byl… Byl to opravdu skvělý závod.“

Tom Sykes

Tom Sykes

Tom Sykes – 8. místo

„Prostě jsme nenašli správné nastavení. Některé věci jsme změnili, ale pozitivní na tom bylo, že jsme si potvrdili, že problémem minulého závodu byla přední pneumatika. Dnes jsme měli docela dobré nastavení na předek, ale bohužel to vypadá, že malá změna v zadní části motocyklu nám nepomohla. Když došlo na závody, tak jsem opravdu bojoval, ale jsem zklamaný. Není moc, co bych k tomu mohl říct. Jedinou zvláštní věcí na tom je, že jsme měli dobrou rychlost během tréninku a já jsem cítil, že bychom mohli být schopni získat dobrý výsledek.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Pata Yamaha Official WorldSBK Team