Superbike – 1. volný trénink

Na okruhu v Laguna Seca jede jen kategorie Superbike, ostatní mají „volno“.

Během pátku přišla dobrá zpráva, Chaz Davies byl shledán fit a do tréninků může nastoupit.

Po zahájení tréninku jezdci na nic nečekali a vyrazili na trať. Do čela se dostal Eugene Laverty s časem 1:24,444, za něho se zařadil Chaz Davies se ztrátou 0,174, dál byli Jonathan Rea, Tom Sykes a Leon Camier.

Chaze Daviese jeho prodělané zranění rozhodně nijak nebrzdilo, když Lavertyho překonal s časem 1:24,287.

Ondra Ježek byl na sedmnáctém místě, Kuba Smrž zatím nevyjel.

Jake Gagne, který jede tento víkend v týmu Red Bull Honda WorldSBK, byl šestnáctý.

Ve svém šestém kole zajel nejrychlejší čas suverén sezóny Jonathan Rea, i když Daviese překonal jen o 0,069 s.

K Daviesovi se do první trojky dostal i jeho týmový kolega Marco Melandri časem 1:24,388, ale vzápětí ho na čtvrté místo odsunul Tom Sykes.

Zhruba pětatřicet minut do konce tréninku se vedení ujal Chaz Davies s časem 1:24,164. Na druhém místě byl se ztrátou 0,054 s Jonathan Rea, třetí byl Tom Sykes, čtvrtý Marco Melandri, pátý Eugene Laverty a Top10 doplňovali Raffaele de Rosa, Alex Lowes, Leon Camier, Xavi Forés a Jordi Torres.

Ondřej Ježek byl dvacátý, Jakub Smrž měl zajeto osm kol, ale na live timingu svítil jako neklasifikován.

O pět minut později se do Top10 dostal Stefan Bradl a Marco Melandri se rozjel do svého nejrychlejšího kola. Až do posledního úseku to vypadalo, že bude nejrychlejší, ale nakonec mu kolo stačilo „jen“ na druhé místo.

Zhruba tři minuty do konce tréninku svůj čas ještě zlepšil Chaz Davies a jako první jezdec se dostal pod 1:24, když zajel 1:23,425. Dalším jezdcem, který zrychlil, byl Eugene Laverty, který se zařadil za Daviese na druhé místo.

Chaze Daviese již nikdo nepřekonal a stává se tak vítězem prvního volného tréninku na okruhu Laguna Seca. Druhému Eugenu Lavertymu nadělil 0,673 s. Třetí skončil Marco Melandri. Na čtvrtém až šestém místě se seřadili britští jezdci: Jonathan Rea, Leon Camier a Tom Sykes. Sedmý byl Jordi Torres, který ztrácel již víc než sekundu, osmý byl Alex Lowes, devátý Stefan Bradl a první desítku uzavíral Xavi Forés.

Jake Gagne, který je tento víkend týmovým kolegou Stefana Bradla a na WSBK specifikaci Hondy jede poprvé, skončil šestnáctý se ztrátou 2,376 s.

Ondřej Ježek byl dvacátý se ztrátou 3,411 s a Jakub Smrž jednadvacátý se ztrátou 5,399 s.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 2. volný trénink