Superbike – 1. závod

Vrcholem dne byl samozřejmě první závod.

Do závodu nejlépe odstartoval Tom Sykes z pole position, za něho se zařadil Chaz Davies a za ním byli Jonathan Rea, Eugene Laverty a Marco Melandri. Ten se brzy dostal přes Lavertyho.

Jonathan Rea se nalepil na Daviese a předjel ho. Po prvním kole bylo pořadí Sykes, Rea, Davies, Melandri, Laverty, Mercado, Forés, Camier, Savadori a Torres. Ondra Ježek byl dvacátý, Kuba Smrž jednadvacátý.

Davies s Reou si vyměnili několikrát pozice, ale úspěšnější byl nakonec Davies. Tom Sykes si na čele najel náskok zhruba kolem půl sekundy, ale Davies s Reou se ho snažili dojet. Čtvrtý Melandri již trochu zaostával. Sykes si svůj náskok ale stále kontroloval.

Devatenáct kol před koncem skončil závod pro Alexe Lowese, který upadl.

O páté místo spolu bojovali Eugene Laverty a Xavi Forés. Laverty poté bohužel spadl.

Díky jeho pádu a také díky předjetí Randyho Krummenachera se na bodované patnácté místo dostal domácí jezdec Jake Gagne, který jede tento víkend v týmu Red Bull Honda WorldSBK.

Chaz Davies se krásným manévrem ve Vývrtce dostal do vedení a před původně vedoucího Sykese se pak dostal i Rea.

Kuba Smrž se dostal před Ondru Ježka, takže naši jezdci byli na osmnáctém a devatenáctém místě.

Davies s Reou postupně poodjeli Sykesovi, který na ně ztrácel sekundu. Boj probíhal i o sedmé místo mezi Torresem, Mercadem a Savadorim.

Osm kol před koncem se Rea pokusil dostat před Daviese, ale nepodařilo se mu to. Sykes v tu chvíli ztrácel již téměř dvě sekundy. Za ním byl se ztrátou přes čtyři sekundy Melandri.

Do boje o sedmé místo se zapojil i Michael van der Mark, takže o tuto pozici bojovali již čtyři jezdci – Torres, Mercado, vd Mark a Savadori.

Leon Camier na šestém místě se začínal dotahovat na pátého Forése. Chaz Davies si na čele najel náskok kolem půl sekundy a stále si ho kontroloval.

Náskok se mu podařilo ještě navýšit a cílem projel na prvním místě 1,202 s před druhým Reou. Davies si dojel pro 24. WSBK vítězství a vyrovnal tím Carlose Checu.  Po projetí cílem si vzal vlajku s číslem 69, které bylo typické pro Nickyho Haydena a dojel s ní až do parc fermé. Třetí skončil Tom Sykes. Pod pódiem zůstal Marco Melandri, pátý byl Xavi Forés, šestý Leon Camier, kterému se Forése předjet nepodařilo.

Boj o sedmou pozici nakonec vyhrál Jordi Torres, osmý byl Michael van der Mark, devátý Leandro Mercado a první desítku uzavíral Lorenzo Savadori.

Jake Gagne si dojel pro jeden bod na patnáctém místě a naši jezdci skončili na osmnáctém (Kuba Smrž) a devatenáctém (Ondra Ježek) místě.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSuperbike – Superpole 2následující kapitola »Online přenosy