Superbike – Superpole 2

Do Superpole 2 vyrazilo deset nejlepších jezdců z prvních dvou tréninků plus dva jezdci, kteří postoupili ze Superpole 1.

Start byl zpožděn kvůli podmínkám trati.

Vedení se ujal vítěz třetího volného tréninku Jonathan Rea s časem 1:23,179, který v dalším kole zlepšil na 1:23,114.

Na druhém místě byl Chaz Davies, který ztrácel 0,388 s. Z něj ho poté odsunul Tom Sykes. Chaz si to ale nenechal líbit a na druhé místo se vrátil.

Čtvrtý byl Eugene Laverty, pátý Xavi Forés.

Vítěz posledního závodu Marco Melandri byl osmý.

Zhruba minutu před koncem se na druhé místo posunul Eugene Laverty s časem 1:23,242 a na vedoucího Reu ztratil 0,128 s.

Poté se vedení ujal Tom Sykes, který se dostal pod 1:23, když zajel čas 1:22,476. Po odmávnutí šachovnicové vlajky ještě na třetí místo poskočil Chaz Davies, který byl do té doby čtvrtý. Polepšil si i jeho týmový kolega Marco Melandri, který se posunul na místo čtvrté, a Jonathan Rea.

Pole position si do dnešního závodu vyjel Tom Sykes, pro kterého to je třetí pole position v řadě, jen 0,090 s na něho ztratil jeho týmový kolega Jonathan Rea. Z třetího místa bude startovat Chaz Davies.

Za ním na čtvrtém místě skončil Marco Melandri, pátý byl Eugene Laverty, šestý Leandro Mercado. Ze sedmé pozice bude startovat Xavi Forés, z osmé Alex Lowes, z deváté Leon Camier a z desáté Lorenzo Savadori. Týmový kolega Alexe Lowese Michael van der Mark si vyjel třináctou pozici.

Výsledky

 

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSuperbike – Superpole 1následující kapitola »Superbike – 1. závod