Superbike – 3. volný trénink

Sobotní program zahájil pětadvacetiminutový třetí volný trénink, ve kterém měli jezdci šanci ještě doladit své nastavení před Superpole.

Eugene Laverty

Hned na úvod tréninku zajel nejrychlejší kolo Eugene Laverty – 1:24,378. Za něho se zařadili Lorenzo Savadori, Alex Lowes, Michael van der Mark a Stefan Bradl.

Naši jezdci začali na dvanáctém a třináctém místě v pořadí Ondra Ježek a Kuba Smrž.

Jakmile se ale do svých rychlých kol rozjeli jezdci týmů Kawasaki a Ducati, dostal se do čela Chaz Davies s časem 1:23,632 a hned za ním skončil Tom Sykes s časem 1:23,673 a ztrátou jen 0,041 s. Marco Melandri byl čtvrtý a Jonathan Rea pátý.

Naši jezdci byli tím pádem odsunuti na dvacáté a jednadvacáté místo – Smrž, Ježek.

Tom Sykes si zřejmě chtěl po včerejším pátém místě v kombinovaných časech zlepšit chuť a zajel kolo v hodnotě 1:23,626, kterým se ujal vedení.

Zhruba pět minut před koncem se do svého rychlého kola rozjel Chaz Davies a podařilo se mu s časem 1:23,539 z prvního místa Toma odsunout.

Svůj čas zlepšil i Ondra Ježek, který byl na dvacátém místě. Tím ale zrychlování neskončilo, když se do čela dostal Jonathan Rea s časem 1:23,380, kterým překonal včerejší nejlepší čas Chaze Daviese.

V úplném závěru si polepšil i Kuba Smrž, který se posunul na dvacátou pozici.

Jonathan Rea

Vítězem třetího volného tréninku se stal Jonathan Rea s časem 1:23,380, za něj se zařadili střídavě jezdci na Ducati a Kawasaki – druhý byl se ztrátou 0,159 s Chaz Davies, který tu po zranění jede víc než dobře, třetí byl Tom Sykes a čtvrtý Marco Melandri.

Páté místo obsadil Eugene Laverty, šestý byl jeho týmový kolega Lorenzo Savadori, sedmou příčku obsadil Xavi Forés, osmou Leon Camier a do první desítky se vešli ještě Michael van der Mark a Alex de Angelis.

Kuba Smrž byl s časem 1:26,117 a ztrátou 2,737 s dvacátý a Ondra Ježek s časem 1:26,261 a ztrátou 2,881 jednadvacátý.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – Superpole 1