Superbike – warm up

Nedělní program v Laguně Seca byl zahájen patnáctiminutovým warm upem. Jezdce přivítaly teploty 22 (vzduch) a 39 (trať) stupňů.

Hned v úvodu se na čele prostřídali Eugene Laverty, Marco Melandri a Jonathan Rea, kterého poté vystřídal vítěz sobotního závodu Chaz Davies s časem 1:23,294. Rea mu ale první příčku dlouho nedopřál, když zajel kolo v hodnotě 1:23,244.

Ondra Ježek byl sedmnáctý a Kuba Smrž devatenáctý.

Zanedlouho se do čela dostal Marco Melandri, který měl na druhého Reu náskok 0,187 s. Pořadí tedy bylo: Melandri, Rea, Davies, Sykes, Laverty, Lowes, Forés, Camier, Savadori a Torres.

Jonathan Rea

V úplném závěru se s časem pod 1:23 dostal Jonathan Rea. Ten se také stal vítězem warm upu. Druhý skončil se ztrátou 0,122 s Marco Melandri. Uvidíme, jestli se mu tento výkon podaří zopakovat i později v závodě. Třetí byl Chaz Davies a čtvrtý Tom Sykes, takže první čtyři místa opět obsadili jezdci týmů Kawasaki a Ducati.

Pátý byl Xavi Forés, šestý Eugene Laverty, sedmý Alex Lowes, který ke konci opět boural, osmý Leon Camier, devátou příčku obsadil Jordi Torres a desátý byl Leandro Mercado.

Ondra Ježek skončil dvacátý se ztrátou 2,433 s a Kuba Smrž jednadvacátý se ztrátou 2,456 s.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 2. závod