Aruba.it Racing Ducati SBK Team

Po dvoutýdenní pauze se tým Aruba.it Racing Ducati vydal na trať Laguna Seca, kde se koná osmé kolo šampionátu WSBK. Na ikonické trati, kde Ducati drží rekord nejúspěšnějšího výrobce s dvanácti vítězstvími, hrál italský tým hlavní roli.

Chaz Davies, který se vrací po zranění, které ho donutilo vynechat druhý závod v Misanu, překvapil, když zajel nejlepší čas 1:23,425, i když nemohl v posledních dvou týdnech trénovat. Velšský závodník zajel svůj nejlepší čas v prvním tréninku a ve druhém se zaměřil na závodní tempo, protože na trati panovaly podmínky, které by měly odpovídat těm v závodě.

Marco Melandri, třetí ráno, ze svého času odpoledne ukrojil kolem čtyř desetin a skončil s kolem 1:23,778 jen 0,353 s za svým týmovým kolegou. Italský závodník se také soustředil na celkové tempo a jezdil na použitých pneumatikách, než s pozitivními výsledky „zaútočil na časy“.

Chaz Davies

Chaz Davies – 1. místo / 1:23,425

„Mým cílem bylo začít zlehka, ale dnes ráno to vypadalo docela slušně a víkend jsme zahájili dobře. Při vyšších teplotách, jako byly odpoledne, si myslím, že máme ještě trochu víc práce, ale celkově to byl dobrý den. Jezdit v Laguně je tak zábavné. Potřebujeme větší přilnavost na zadku, jak při vjezdu, tak při výjezdu ze zatáček. Je to první test pro moje tělo od Misana a cítil jsem se docela normálně kromě toho, že mě na konci dne trochu bolela záda. Doufejme, že po dobrém spánku se budu zítra cítit svěží. Vezmeme to kolo za kolem a uvidíme, jak to půjde.“

Marco Melandri

Marco Melandri – 3. místo / 1:23,778

„Je vždy příjemné být tady, je úžasné jezdit na této trati. Dnes ráno jsem měl trochu potíže, protože povrch je docela hrbolatý a také to bylo poprvé, co jsem tu jel na Ducati. Tým opět odvedl skvělou práci a dal mi motorku, která mi umožnila jet s větší důvěrou v předek, takže jsme odpoledne zlepšili časy. Jen potřebujeme udělat další krok vpřed pro Superpole, což je velmi důležité, protože se tu těžko předjíždí, a zapracovat na menším opotřebení pneumatik pro poslední kola závodu, ale jsme blízko a věřím si. Pokud můžeme jet konzistentně, věřím, že máme skvělé výsledky na dosah.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Red Bull Honda WorldSBK Team