Pata Yamaha Official WorldSBK Team

Náročný víkend na Laguna Seca ukončili jezdci týmu Pata Yamaha dvojím umístění v desítce nejlepších. Alex Lowes napravil chybu z nedokončeného prvního závodu a dojel devátý po dlouhém souboji se svým týmovým kolegou. Michael van der Mark dojel méně než půl vteřiny za Alexem a uzavřel Top10.

Byl to další náročný den na okruhu Laguna Seca, ve kterém si všichni užili modré oblohy a teploty trati dosahovaly neuvěřitelných 52°C. Alex do závodu startoval z poloviny čtvrté řady a okamžitě se na to snažil co nejvíce tlačit. I když měl ve velkém horku problémy se svou R1, dokázal stáhnout ztrátu na svého týmového kolegu a společně předvedli hezký souboj. Michael do závodu dobře odstartoval, když jel z pátého místa na roštu. Poté ztratil pár pozic, protože měl problém se dostat do svého tempa. Nakonec se propadl až na 13. místo a poté se postupně snažil ztracené pozice získat zpátky.

V šampionátu si Alex Lowes udržel páté místo s celkovými 148 body, zatímco Michael van der Mark je se 129 body sedmý. Nyní si všichni užijí letní přestávku, ale oba dva jezdci vyrazí na konci července do závodu Suzuka 8h a poté už je bude čekat na konci srpna další kolo šampionátu WSBK v německém Lausitzringu.

Alex Lowes a Michael van der Mark

Alex Lowes – 9. místo

„Byl to velmi těžký závod. Na motorce jsem se necítil pohodlně, ale po všech zkušenostech z tohoto víkendu bylo dobré alespoň závod dojet a získat výsledek. Opravdu jsem měl tady na Laguna Seca problémy získat jistotu na předku a v těchto 25 kolech to byla opravdu těžká práce, ale udělali jsme, co jsme mohli. Nemohl jsem na to tvrdě tlačit, byla to otázka jen co největší konzistentní jízdy. Snažili jsme se pochopit, co můžeme do budoucna zlepšit na našem tempu na této trati. Je jasné, že jako tým jsme tento víkend neměli nejlepší nastavení. Nyní je čas na odpočinek od kalendáře světových superbiků. V příštím závodě v Německu se vrátíme silnější a budeme bojovat o stupně vítězů, což už jsme dokázali, že umíme.“

Michael van der Mark a Alex Lowes

Michael van der Mark – 10. místo

„Bylo to dnes těžké. Měl jsem dobrý start, ale poté jsem okamžitě od prvního kola neměl dobrý pocit se svou R1. Je do docela zvláštní, protože jsme toho do závodu opět hodně změnili. Byl to náročný víkend. Jediný opravdu pozitivní trénink byl v sobotu ránu, ale teploty trati byly mnohem nižší. Jakmile se začaly teploty zvyšovat, začali jsme mít hodně problémů. Je těžké pochopit, proč máme stejné tempo od prvního do posledního kola, ale nejsme od začátku dostatečně rychlí. Musíme poznat, proč to tak bylo. Samozřejmě, že nejsme spokojení, ale budeme během přestávky pracovat na tom, abychom se vrátili zpátky do boje v Lausitzringu.“

Paul Denning – šéf týmu

„Dnes to opravdu nebylo jednodušší než ve včerejším závodě, ale nakonec obě motorky skončily v desítce nejlepších a oba jezdci do toho dali 100% úsilí. Projekt Yamahy ve světových Superbicích udělal v letošní sezóně tak velký krok vpřed, ale tady na Laguna Seca, stejně jako v Imole před pár měsíci, to bylo opravdu náročné a ukázalo nám to, kde se potřebujeme zlepšit. Naše tempo vůči vítězům bylo relativně podobné jako včera a v porovnání s pátým místem jsme byli velmi podobní v otázce tempa ve druhé polovině závodu, což je alespoň malé pozitivum. Jezdci nyní letí přímo do Japonska, kde budou dál testovat pro Suzuku 8 hodin a tým přeje jim a všem týmům Yamahy to nejlepší do závodu, který bude na konci července. Doufejme, že Alex a Michael získají v Suzuce skvělé výsledky a poté se v polovině srpna vrátíme do Lausitzringu na úroveň, o které víme, že můžeme dosáhnout.“