Aruba.it Racing Ducati SBK Team

Po dvoutýdenní přestávce je tým Aruba.it Racing Ducati připraven vrátit se do akce v Laguna Seca, kde se koná osmé kolo mistrovství světa superbiků. Na ikonické kalifornské trati, která se nachází jen pár kilometrů od města Monterey, Chaz Davies i Marco Melandri v minulosti získali prestižní výsledky a tým chce navázat na vítězství v druhém závodě v Misanu, které bylo čtvrtým vítězstvím sezóny.

Chaz Davies, který musel poslední závod kvůli zlomenině obratle a pohmoždění levého palce z kolize s Reou v prvním závodě vynechat, podstoupil intenzivní fyzioterapeutický program s pozitivními výsledky a již odletěl do Kalifornie. Ve čtvrtek ho ještě čeká vyšetření, aby dostal formální povolení k závodění na trati, kde ve své kariéře již získal dvě vítězství a další dvě pódia.

Marco Melandri první místo v Laguna Seca také již získal, v roce 2014 mu chybělo málo k double a rok před tím získal třetí místo. Díky vylepšením v nastavení v posledním kole, která vyvrcholila jeho prvním vítězstvím na Panigale R, bude Ital chtít pravidelně bojovat o pódium.

Po sedmi kolech jsou Davies a Melandri na třetím (185 bodů) a čtvrtém (163 bodů) místě v šampionátu.

Chaz Davies

Chaz Davies

„Během posledních dvou týdnů jsem každý den podstupoval fyzioterapii a můj stav se neustále zlepšoval. Celkově se cítím docela dobře a záda mě již nijak zvlášť neobtěžují. Nyní jen musíme počkat na oficiální „palec nahoru“ od lékařů. Upřímně se nemůžu dočkat, až znovu vyjedu. Bylo trochu frustrující nemoci trénovat od Misana, ale nechtěl jsem nic zhoršit. Chci využít příštích pár dní, abych znovu probudil své tělo. Laguna Seca je skvělá trať, vyvolává spoustu skvělých vzpomínek a její atmosféra je fantastická. Možná budu trochu fyzicky limitovaný, ale pokud se mi podaří najít pohodlné nastavení, které z motorky dostane to, co se od ní chce bez přílišného tlačení, a budeme moci mířit vysoko, tak se budu cítit jistě.“

Marco Melandri

Marco Melandri

„Laguna Seca je jedním z mých oblíbených závodů. Trať si užívám a hlavně celou atmosféru Kalifornie: klima, krajinu a postoj fanoušků. Samotná trať je krátká, ale rychlá s řadou změn směru a výšky. Je kompletní a náročná. Závody tam také často bývají zastaveny červenou vlajkou. Toto musíme vzít také v úvahu z hlediska taktiky. V posledních dvou týdnech jsem trénoval a dobíjel si baterky. Cítím se skvěle a to je ten správný okamžik na návrat do akce. Věřím, že jsme v Misanu udělali krok vpřed a odteď můžeme být konkurenceschopní na každé trati. Nyní jedu na motorce, která mému stylu vyhovuje více.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Kawasaki Racing Team