Superbike – 1. volný trénink

Úvodní trénink v thajském Buriramu ovládl Álvaro Bautista. Ve svých dvaceti kolech dokázal nastavit nejlepší čas 1:33,089 v tom úplně závěrečném a se svou Ducati Panigale V4 R je tak na okruhu Chang International Circuit nejrychlejším jezdcem.

Jonathan Rea, který v minulých letech v Thajsku dominoval, dal už v pátek jasně najevo, že se nenechá tak snadno z trůnu sesadit. Za Španělem se umístil na druhé příčce se ztrátou pouhých 0,199 sekundy. I přestože trénink nevyhrál, spokojený být může. Na svém motocyklu totiž zajel rychlejší čas než loni.

Na třetí pozici se umístil Michael van der Mark jezdící za Pata Yamaha WSBK Team. Na svůj posun do nejlepší trojice si však počkal až do samotného závěru tréninku, kdy nastavil čas 1:33,911. Dobré tempo měl také jeho týmový kolega Alex Lowes, jemuž po prvních zkušebních jízdách patří šesté místo.

Za svůj výkon se pak nemusí stydět ani Marco Melandri, jenž si dojel pro čtvrtou pozici. A spokojený bude také jeho týmový kolega Sandro Cortese, jenž ve svém debutu ve WorldSBK v Thajsku skončil po osmnácti objetých kolech na sedmé příčce se ztrátou pouhých 1,100 sekundy na Álvara Bautistu.

Chaz Davies závodní víkend odstartoval mnohem lépe než v Austrálii. Hned v úvodu tréninku se dostal mezi deset nejlepších pilotů, dvě minuty do jeho konce pak snížil svůj čas na 1:34,244 a polepšil si na osmé místo.

První pětku uzavřel Tom Sykes, který zkouší co nejvíce využít nového podvozku. Slibný start má za sebou také Eugene Laverty na deváté pozici. Do první desítky se naopak nepodařilo dostat ani jedné z Hond. Jejím nejlepším jezdcem je po pátečním prvním tréninku Leon Camier jezdící na 12. místě.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 1. volný trénink