Supersport – Warm Up

Na úvod nedělního programu čekal závodníky obou tříd krátký patnáctiminutový zahřívací trénink. Jako první vyrazili na trať jezdci třídy Supersport, protože i jejich závod bude dřív. Nyní tak měli poslední šanci si před závodem vyzkoušet nastavení. Z toho důvodu nikdo na nic nečekal a okamžitě vyrazil na trať. Jen Jaimie van Sikkelerus zůstal v boxech. Dnes je opět sucho a teplo, teplota vzduchu byla 31°C a trať už má 39°C.

Lucas Mahias

Po úvodním rychlém kole se do vedení dostal Randy Krummenacher s časem 1:38,128. Se ztrátou 0,225 s se za něj zařadil Federico Caricasulo a Sandro Cortese obsadil třetí místo. Až mezi posledními vyrazil na trať Lucas Mahias, který včera vyhrál v Superpole, a ten se poté zařadil na druhou příčku s rozdílem 0,055 s. Hned v dalším kole zajel Lucas čas 1:38,015, takže se dostal do vedení. Krátce poté ho překonal na chvíli Jules Cluzel s časem 1:37,954, ale úřadující mistr světa také polepšil na 1:37,809.

Vítězem tohoto tréninku je nakonec Francouz Jules Cluzel, který zajel čas 1:37,560. Celkem za tento trénink najel 8 kol. Na druhém místě skončil se ztrátou 0,099 s Švýcar Randy Krummenacher a třetí pozici udržel Lucas Mahias, jehož ztráta je 0,162 s. Federico Caricasulo obsadil místo čtvrté a nováček Sandro Cortese doplňuje pětku nejlepších. Za ním se seřadili tři domácí závodníci Ratthapong Wilairot, Decha Kraisart a Thitipong Warokorn. Niki Tuuli obsadil místo deváté a Top10 uzavírá Anthony West. Prvních 7 jezdců jezdí na Yamahách YZF-R6, až poté dostaly šanci dvě Kawasaki ZX-6R a jedna Honda CBR600RR.