Jonathan Rea nastavil v Jerezu po oba dny nejrychlejší časy na kolo. Zatímco v pondělí zajel okruh za 1:39,657, v úterý si polepšil téměř o sekundu na 1:38,713. Úřadující šampion testoval především nový podvozek a jeho soulad s motorem. „Musíme ještě trochu vylepšit základní nastavení, protože nový motor je silnější a má větší potenciál, hlavně při akceleraci a na brzdách. To vyžaduje menší změnu v jízdním stylu, takže se s tím teď musíme s týmem zkusit nějak popasovat.“

Druhý nejrychlejší čas víkendu si připsal Alex Lowes jedoucí za tým Pata Yamaha. Za Jonathanem Reou zaostal o 0,664 sekundy, na rozdíl od něj však zajel na trati o patnáct kol více – celkem 86. Týmový kolega Alexe Lowese, Michael Van der Mark, skončil po dvou dnech testování šestý. Jeho konečný výsledek však částečně ovlivnilo zranění, které si Nizozemec přivodil v posledním závodě v Kataru.

Se třetím nejrychleji zajetým kolem se pak může chlubit Leon Haslam. „Testy byly pozitivní, začínám se seznamovat s kluky v týmu. Pokaždé, kdy jsme vyjeli na trať, jsme se o něco zlepšili, i naše tempo bylo docela konkurenceschopné,“ zhodnotil Brit své začátky u týmu Kawasaki Racing.

Výborně se dařilo také Alvaru Bautistovi, který do šampionátu superbiků přišel ze světa MotoGP. Španěl hned zpočátku testů ukázal, že nebude rozhodně jen do počtu, když zajel v pondělí druhý nejrychlejší čas. Ten v úterý ještě vylepšil, tentokrát však stačil až na čtvrtou pozici. I přesto to pro čtyřiatřicetiletého jezdce vypadá velmi slibně.

„V porovnání s MotoGP jde o velmi odlišnou motorku. Je především o dost slabší, na rovinkách jsem si myslel, že dělám něco špatně! Ale ne, takhle ten motor prostě funguje. I se stabilitou je to horší. Ráno jsem vyzkoušel pneumatiky do mokra a musel jsem se hned vrátit zpět do boxů motorku přezout, bylo nemožné na nich jet. Ani se slicky se to však moc nezměnilo, musím se na motocykl nejdříve adaptovat,“ uvedl Alvaro Bautista. Pro něj ještě práce v Jerezu na rozdíl od ostatních jezdců SBK nekončí. Ducati jej totiž povolala zpět do sedla královské kubatury MotoGP, která bude ve Španělsku testovat ve středu.

Na pátém místě skončil Chaz Davies, sedmé pak obsadil Marco Melandri a osmé jeho týmový kolega Sandro Cortese. Teď už čeká jezdce superbiků zimní pauza, na trati se opět ukážou 23. a 24. ledna na stejné trati. Poté budou testovat ještě 18. a 19. února na Phillip Islandu, kde následně odjedou také první závody.