WSBK

V Austrálii panovalo chladné a větrné počasí. Nejlepší čas dne si připsal nováček Álvaro Bautista, který byl nejrychlejší jak v dopolední části testování, tak také v té odpolední. Svůj nejlepší čas 1:30,743 zajel dopoledne. Španělský jezdec tak dal o sobě vědět, že se s ním v sezóně bude muset počítat. Jeho závodní tempo stále zůstává velkou neznámou, ale Bautista ukázal, že umí být velmi rychlý, a to byl navíc teprve jeho sedmý den na motocyklu Superbike. On a celý tým kolem něj se převážně věnovali adaptaci na měkčí směsi pneumatik.

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista

Druhé místo dnes obsadil Alex Lowes na motocyklu Yamaha. Britský jezdec na lídra Bautistu ztratil 0,403 vteřiny. Třetí místo pak obsadil Jonathan Rea, kterého během dne potkal menší pád. Jeho týmový kolega Leon Haslam skončil na pátém místě a ukázal, že si také na svou staronovou kategorii začíná znovu zvykat. Oba jezdci Kawasaki dnes ukázali velmi podobné závodní tempo a oba zkoušeli nové pneumatiky Pirelli. Na čtvrtém místě se mezi dvojicí jezdců Kawasaki umístil Tom Sykes s BMW. Sykes ukazuje, že BMW jde ve vývoji správnou cestou a že by celý tým mohl být překvapením sezóny.

Týmový kolega Álvara Bautisty Chaz Davies neměl moc dobrý den. V obou dvou částech testování se nacházel až ve druhé polovině výsledkové listiny. Davies se potýkal s technickými problémy a nedokázal napodobit tempo svého týmového kolegy.

Další dva jezdci na motocyklech Ducati pokračovali v učení a ve vývoji. Eugene Laverty se soustředil na základní nastavení a na vylepšení zadní části motocyklu, zatímco Michael Ruben Rinaldi, který na okruhu Phillip Island testuje poprvé, se soustředil na práci na zavěšení.

Kromě Jonathana Rey a Leona Haslama na motocyklu Kawasaki jezdí také Toprak Razgatlioglu. Turecký jezdec zkoušel nový motor a skončil na celkovém desátém místě. Z jezdců soukromých týmů, které používají motocykly Kawasaki, tak byl nejlepší. Až za ním se umístili Jordi Torres z týmu Pedercini a Leandro Mercado z týmu Orelac.

Leon Haslam

Leon Haslam

Týmový kolega Alexe Lowese Michael van der Mark byl dnes na sedmém místě. Oba jezdci Yamahy tímto potvrdili dobré výsledky z testování, které proběhlo v lednu, a ukázali, že jejich motocykl bude letos konkurenceschopný ještě více než loni.

Jezdci týmu GRT Yamaha se soustředili na nastavení a oba si vedli skvěle. Marco Melandri i Sandro Cortese, který kroužil svá první kola na Phillip Islandu na motocyklu Superbike, se vešli do Top 8.

Kromě Toma Sykese se na motocyklu BMW objevil i jeho týmový kolega Markus Reiterberger. Stejně jako Sykes, také německý jezdec poprvé testoval nové šasi a nové kyvné rameno. Také Reiterbergerovi se dařilo a obsadil deváté místo.

Leon Camier

Leon Camier

Poprvé se na oficiálních testech WSBK objevil tým Moriwaki Althea Honda a jeho jezdci Leon Camier a Ryuichi Kiyonari. První náznaky vypadají pro tým nadějně, protože Leon Camier se dokázal přiblížit nejlepší desítce i přes to, že motocykl je stále ve fázi vývoje.

Testování se také účastní Alessandro Delbianco a Troy Herfoss, kteří dnes výsledkovou tabulku uzavřeli.

Výsledky dopolední části

 

Výsledky odpolední části

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »WSSP