WSBK

Úterní počasí bylo dopoledne k jezdcům vstřícnější než včera. Bylo o něco tepleji a také vítr nebyl tak silný. Ovšem odpoledne jezdce začaly zlobit dešťové kapky. Nejen kvůli odpolednímu dešti, ale také kvůli několika pádům a různým incidentům vlála dnes během dne na okruhu několikrát červená vlajka.

S dnešními podmínkami se, stejně jako včera, dokázal nejlépe vyrovnat španělský jezdec na Ducati Álvaro Bautista. Nejlepší čas se mu povedlo zajet už dopoledne a jeho kolo mělo hodnotu 1:30,303, což je o 0,440 vteřiny rychlejší čas, než jaký zajel v pondělí.

Álvaro Bautista

Stejně jako v pondělí, také v úterý Tom Sykes ukázal, že by on společně s týmem BMW mohl patřit k příjemným překvapením sezóny. Tentokrát se v celkovém pořadí dokonce umístil na druhém místě. Jeho nejlepší čas byl jen o 0,236 vteřiny pomalejší než čas Bautisty. Třetí byl Leon Haslam, který tak byl nejlepším jezdcem na Kawasaki. Jeho týmový kolega Jonathan Rea byl tentokrát až čtvrtý.

Týmový kolega Álvara Bautisty Chaz Davies se oproti pondělku dokázal zlepšit o celou vteřinu. V pondělí se potýkal se spoustou problémů, v úterý již byla jeho situace lepší, i když stále za Bautistou zaostal o téměř vteřinu a půl.

Jonathan Rea

Jak Tom Sykes, tak také jeho týmový kolega Markus Reiterberger, který se potýkal s problémy s ramenem, testovali různé podoby šasi.

Dobrým časem se dopoledne blýsknul Marco Melandri ze soukromého týmu GRT Yamaha. Jeho dopolední čas stačil na druhé místo. Odpoledne už se mu tak nedařilo, ale v celkovém kombinovaném pořadí se umístil na pátém místě, a to je pro italského jezdce povzbuzující. Také jeho týmový kolega Sandro Cortese mohl být s testem spokojený, celkově mu patřilo osmé místo.

Marco Melandri

Den trochu v útlumu zaznamenal tým Pata Yamaha. Alex Lowes měl během dne velký pád, což ovlivnilo jeho testovací program. Brit nakonec obsadil celkové sedmé místo. Jeho týmový kolega Michael van der Mark byl tentokrát devátý. Nicméně, ani jeden z jezdců Yamahy nebyl příliš mimo tempo, van der Mark ztratil na Bautistu 0,6 vteřiny, Lowes zaostal o 0,8 vteřiny. Oba jezdci se dnes ale zaměřovali spíše na správné vyvážení.

Zlepšení zaznamenal tým Moriwaki Althea Honda, který bojuje s časem o to, aby dokázal najít dobré základní nastavení na úvodní závodní víkend sezóny 2019. Leon Camier se většinu času pohyboval v nejlepší desítce, nakonec skončil 13., jeho týmový kolega Ryuichi Kiyonari obsadil 15. místo.

Jordi Torres

V závěru dne se velmi dobrým časem na kolo dokázal na šesté místo posunout Toprak Razgatlioglu, který stále testuje novinky na motocyklu Kawasaki. Také Jordi Torres se věnoval testování několika různých úprav. Další jezdec Kawasaki Tati Mercado se naopak soustředil hlavně na šetření pneumatik.

Co se týče dalších jezdců, tak jezdci na motocyklech Ducati Eugene Laverty a Michael Ruben Rinaldi zaznamenali zlepšení, ačkoliv Laverty měl na závěr dne technické problémy. Výsledkovou tabulku stejně jako včera uzavřeli Alessandro Delbianco a Troy Herfoss, oba na motocyklech Honda.

Byl to dnes poslední den předsezónního testování. Již tento víkend na jezdce na stejném místě, tedy na Phillip Islandu, čeká první závodní víkend sezóny 2019.