Superbike – 3. volný trénink

Sobotní program v Jerezu bohužel nepříznivě ovlivnilo počasí, od rána je tam velká mlha, takže třetí trénink byl kvůli podmínkám odložen. Nový harmonogram bude oznámen.

Mlha se konečně zvedla, takže jezdci budou moci vyrazit do svého třetího tréninku.

  • Nový harmonogram:
  • SBK – 3. volný trénink – 9:45 – 10:00
  • SSP – 3. volný trénink – 10:10
  • STK1000 – 3. volný trénink zrušen

Jezdci na nic nečekali a okamžitě vyrazili na trať, první změřený čas měl novopečený mistr světa Jonathan Rea, který zajel kolo v hodnotě 1:41,429. Za něj se zařadili Lorenzo Savadori a Chaz Davies, Ondra Ježek začal patnáctým místem.

V dalším kole se samozřejmě všichni zlepšovali, Jonathan Rea byl stále ve vedení, ale s časem 1:40,819, za něj se zařadil Chaz Davies.

Pět minut před koncem se zlepšil Alex Lowes, který poskočil na druhé místo. Na prvních třech místech tak byli britští jezdci v pořadí: Rea, Lowes, Davies.

Na čtvrtém místě byl Marco Melandri, pátý byl Michael van der Mark, šestý Leon Camier. Tom Sykes byl osmý, Sylvain Guintoli čtrnáctý, Davide Giugliano šestnáctý, Ondra Ježek osmnáctý a Takumi Takahashi dvacátý.

Později se do vedení dostal Marco Melandri, který zajel čas 1:40,647. Jeho čas již nikdo nepřekonal, takže se stal vítězem třetího tréninku. Druhý skončil Jonathan Rea se ztrátou 0,172 s a třetí byl Chaz Davies.

Čtvrté místo obsadil Alex Lowes, pátý byl jeho týmový kolega Michael van der Mark, šestý Tom Sykes, sedmý Leon Camier a do první desítky se ještě vešli Jordi Torres, Román Ramos a Lorenzo Savadori. Ondra Ježek byl devatenáctý.

Výsledky

 

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 3. volný trénink