Kawasaki Racing Team

Jezdci týmu Kawasaki Racing Jonathan Rea a Tom Sykes skončili první den tréninků v Jerezu na prvním a druhém místě.

Po prvním tréninku byl Jonathan Rea jasně nejrychlejší a svou výhodu si udržel i po pádu na začátku odpoledního druhého tréninku.

Jonathan byl schopen se vrátit do akce v poslední části druhého tréninku, ale svůj ranní čas v hodnotě 1:40,291 již nepřekonal. I tak obsadil první místo s náskokem 0,597 s před svým týmovým kolegou Tomem Sykesem.

Ten se stále zotavuje ze zranění levého malíčku a ruky a nakonec skončil druhý nejrychlejší. Svůj nejlepší čas v hodnotě 1:40,888 zajel v odpoledním tréninku a byl v čele pětice, kterou dělilo pouhých 0,008 s.

Oba jezdci tak postoupili do Superpole 2.

Jonathan Rea

Jonathan Rea – 1. místo / 1:40,291

„Motorka dnes fungovala dobře. Ráno jsme udělali dlouhou zastávku, poznali motorku a provedli dobré změny. Potom jsem vyjel ven a cítil se na motorce jistě. Krok za krokem se dostáváme do oblasti, kde můžeme začít používat měkčí zadní pneumatiku, a to je fajn. Nyní musíme trochu víc poznat přední pneumatiky. Dnes odpoledne jsem měl ve svém druhém kole zvláštní pád a neudělal jsem nic hloupého. Musíme víc prozkoumat data. Motorka byla rychle opravena a my jsme byli schopni získat dvacet solidních minut na trati, což bylo důležité.“

Tom Sykes

Tom Sykes – 2. místo / 1:40,888

„Jen ladíme nastavení motorky a řešíme věci, takže jsme ke konci druhého tréninku zlepšili své tempo. Dnes večer můžu jít do postele docela spokojený s prací, kterou jsme udělali. Naše zlepšení dnes bylo trochu věcí nastavení, trochu věcí jezdce a zajeli jsme spoustu kol, abychom pochopili věci. Stále nemůžu motorku v některých oblastech tlačit, jak bych chtěl, ale i při tomto zranění cítím, že jsem stále schopen udělat práci. Nakonec jsme použili pneumatiky, které normálně používáme do závodu, a zkoušeli jsme něco blíž našemu závodnímu nastavení. Časy za mnou jsou velmi blízko a spousta jezdců měla podobné tempo.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Aruba.it Racing Ducati SBK Team