Kawasaki Racing Team

Nový mistr světa Superbiků Jonathan Rea získal dnes v Jerezu své úplně první vítězství na tomto okruhu, jeho týmový kolega Tom Sykes obsadil třetí místo. Jde o jeho sté pódium ve WSBK.

V prvním kole původního závodu bourali dva jezdci, takže byl zastaven červenou vlajkou a poté znovu restartován.

Jonathan Rea skončil v Superpole druhý a byl od začátku v boji o vítězství, když se na šest kol ujal vedení. Poté ho předjel Marco Melandri a on se zapojil do boje s Chazem Daviesem. Nakonec se mu podařilo se odtrhnout a opět začal stíhat Melandriho. Postupně zrychloval, dokonce zajel nový rekord, který poté překonal Marco Melandri.

Po Melandriho technické závadě se znovu ujal vedení a vyhrál nad Chazem Daviesem.

Po počátečním problému při řazení byl Tom Sykes součástí skupiny čtyř vedoucích jezdců, která se rozšířila na šest poté, co v pátém kole projel kačírkem a propadl se. Poté na to dál tlačil a opět se posunul dopředu. Ve vysokém tempu jel těsně za Chazem Daviesem – jeho soupeřem v boji o celkové druhé místo – a snažil se, jak mohl, aby se dostal před něj. Po Melandriho odstoupení skončil na třetím místě.

V zítřejším závodě budou Rea i Sykes startovat ze třetí řady.

Jonathan Rea

Jonathan Rea – 1. místo

„Je tak příjemné si odškrtnout toto políčko pro vítězství v Jerezu. Opravdu jsem to chtěl, dokonce i před problémem Marca. Jel jsem přes limit a snažil se ho dohnat. Ztráta se pomalu snižovala, v některých kolech se neměnila, ale desetinu za desetinou jsem byl vzrušenější. Nakonec měl problém a je mi ho opravdu líto, protože si to nezasloužil. Oba jsme si zasloužili být schopni bojovat až do konce. Snažil jsem se závod zvládnout na začátku, protože jsem včera po pádu nezajel dlouhý výjezd, takže jsem si nebyl jistý, jak bude fungovat pneumatika, kterou jsme vybrali. Pravděpodobně jsem se vzdal příliš pozic, když mě Marco předjel, ale nakonec jsme to dokázali. Byla to zábava takhle jet.“

Tom Sykes

Tom Sykes – 3. místo

„Měli jsme dobré závodní nastavení na konci druhého a třetího tréninku, na použitých pneumatikách, takže jsem byl v horkých podmínkách relativně spokojený. Tempo zůstalo velmi konzistentní a na konci to bylo docela dobré. Bohužel na začátku závodu došlo k zastávce, takže jsem se nemohl dostat do svého obvyklého rytmu a ztratil jsem čas. V prvních třech kolech jsem měl malý problém s výběrem rychlostních stupňů a ztratil jsem pozice, ale pak se vzpamatoval a tempo bylo přijatelné. Chaz našel určitou rychlost z volného tréninku, ale kromě toho jeli první čtyři nebo pět jezdců ve velmi podobném tempu. Prostě jsme jen nedokázali překonat tu ztrátu na jezdce na čele.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Pata Yamaha Official WorldSBK Team