Aruba.it Racing Ducati SBK Team

Se zbývajícími dvěma koly a čtyřmi závody se mistrovství světa superbiků dostává do finále a tým Aruba.it Racing Ducati se chystá tento víkend v Jerezu opět do akce. Trať ležící na jihu Španělska je „druhým domovem“ týmu, protože se tam pořádá spousta zimních testů.

Chaz Davies – v boji o celkové druhé místo se ztrátou devíti bodů – získal v Jerezu s Ducati tři vítězství (a pět pódií celkově), včetně dvojitého vítězství v loňském roce.

Marco Melandri, který získal ve 22 závodech s Panigale R 11 pódií, získal také double v roce 2014 a druhé místo rok předtím.

Davies (327 bodů) a Melandri (281 bodů) jsou v šampionátu třetí a čtvrtý.

Chaz Davies

Chaz Davies

„V Jerezu jsme měli dobré výsledky. Cítím, že náš balíček tam v posledních letech fungoval celkem dobře, zejména pokud jde o opotřebení pneumatik. V minulosti bylo obtížné zachovat zadní pneumatiku a získat nejlepší pocit z přední, zejména v horku. Trať byla předělána, takže to bude první věc k pochopení. Obvykle to mění hodně věcí, takže to bude zajímavé, protože jsme tolik let strávili jízdou na stejném asfaltu a v podstatě si na to zvykli. Začneme s nastavením, které jsme použili v posledních závodech a přizpůsobíme ho tomu, co zjistíme v Jerezu. Cílem je mít další solidní víkend a získat co nejvíc bodů.“

Marco Melandri

Marco Melandri

„Jerez byl vždy jednou z mých oblíbených tratí a určitě to je místo, kde jsem s Panigale zajel víc kilometrů. Úprava povrchu je pro mě poněkud překvapující, protože asfalt patřil mezi nejlepší v kalendáři. Nemůžu se dočkat, až vyjedu na trať a zjistím, jak se to změnilo. V minulosti hrály teploty klíčovou roli v celkovém výkonu, protože v horku se musíte soustředit spíš na ochranu pneumatik než na rychlost. Nyní bychom mohli najít víc přilnavosti, podobně jako v zimních testech. V Magny Cours jsme udělali další kroky vpřed, i když jsme v neděli přišli o velkou šanci. Cítím, že je to správný čas, abychom mohli sklízet nejlepší plody naší práce.“

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Red Bull Honda WorldSBK Team