BMW

Svůj tým má ve startovním poli také německá továrna BMW. A bude to ještě boj o umístění v pořadí výrobců, jelikož aktuálně je BMW pouze o jeden bod za MV Agustou. A ten jeden bod je mezi nimi také v pořadí týmů.

Pro tým Gulf Althea BMW závodí Loris Baz, který začínal v Superbicích, pak na několik let zběhl do MotoGP, ale od letošního roku je opět v SBK. Francouz je sice jezdcem, který dojel do cíle ve všech závodech, i když ne v každém bodoval, ale přesto má jeho sezóna k ideálu daleko. Francouz není s motorkou na 100 % spokojen a před časem se dokonce objevily spekulace, že tým uvažuje od další sezóny o změně dodavatele motocyklu.

Loris Baz

Loris Baz

Nicméně začátek sezóny byl docela povzbudivý, když byl Baz v Austrálii na 11. a 9. místě. Takže hned v prvním závodním víkendu přivezl německou značku do cíle v Top 10. Špatné neměl ani víkendy v Thajsku a Španělsku, ve všech závodech bodoval. Výborný víkend zažil v nizozemském Assenu, kde byl dvakrát v Top 10, když v sobotním závodě skončil na 7. místě a v neděli byl 8. V závodech dojetých na bodech pokračoval i v Itálii a Velké Británii, tato série pak byla přetržená v Brně, kde v prvním závodě skončil po pádu na 18. místě. Ve druhém závodě už ale opět bodoval. A dvakrát bodoval i v USA, i když i tady dojel sobotní závod po pádu. Baz má v tabulce šampionátu 79 bodů a je na 11. místě.