Aprilia

Italská továrna Aprilia má v poli pouze jeden tým a tím je Milwaukee Aprilia. Tým je v pořadí šampionátu na 4. místě, stejně tak i výrobce drží 4. místo mezi továrnami.

Eugene Laverty začal sezónu velmi nadějně, docela se mu dařilo v Austrálii, nakonec z toho bylo 8. a 15. místo. V Thajsku získal 9. místo v sobotním závodě, jenomže v neděli přišel onen osudný moment. Laverty měl kolizi s Jordim Torresem, nepříjemně havaroval a zranil si pánev a dolní část zad. Zlomenina pánve byla docela náročná záležitost a Laverty musel vynechat závodní víkendy v Aragónu a Nizozemsku. Původně se plánovalo, že se vrátí na svůj domácí závodní víkend v Donington Parku, nakonec to stihl ještě o něco dříve a závodil už v domácím závodě týmu, tedy na italské Imole. A tam se mu nevedlo vůbec špatně, i když se potýkal s následky zranění, byl schopný zajet 12. a 9. místo. Zlepšování pokračovalo, ve Velké Británii vybojoval jedno 6. místo. Velmi dobrý víkend měl v České republice. Získal 6. a 4. místo. Další výborný víkend zaznamenal ve Spojených státech amerických, kde skončil v sobotním závodě 4., což znamenalo, že do nedělního závodu šel z pole position. Dokázal vybojovat 3. místo, takže se poprvé od roku 2014 opět podíval na stupně vítězů a navíc tím zajistil historicky první stupně vítězů pro tým Milwaukee Aprilia. Laverty je nyní v šampionátu na 9. místě a má 89 bodů.

Eugene Laverty

Eugene Laverty

Jeho týmový kolega Lorenzo Savadori se také během první poloviny sezóny potýkal se zraněním. U něj to přišlo ještě o závodní víkend dříve. Hned během prvního závodního víkendu v Austrálii havaroval během Superpole a zlomil si klíční kost. Celý zbytek víkendu tak musel vynechat. Vrátil se v Thajsku, kde zajel slušné 12. a 9. místo. Pak byl ve Španělsku 15. a 10., úplně stejná umístění zopakoval i v Nizozemsku. Od závodního víkendu v Itálii se stále zlepšuje. Druhý závod v Imole mu sice nevyšel, ale v tom prvním byl 8., a potom navázal dobrými výsledky, když ve Velké Británii i České republice byl nejhůř 7. Horší víkend zažil v USA, když v prvním závodě havaroval rovnou dvakrát, přesto dokázal dojet do cíle na 14. místě, ve druhém závodě opět havaroval a do cíle nedojel. Savadori se tak v šampionátu aktuálně propadl až na 13. místo, když má 75 bodů.

Lorenzo Savadori

Lorenzo Savadori

V tom období, kdy nemohl závodit Laverty, si tým našel náhradu. Tím byl italský jezdec Davide Giugliano. Ve španělském Aragónu skončil 13. a 19., v Assenu se pak ještě zlepšil, když dojel na 13. a 11. místě.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaYamaha následující kapitola »Honda