Ducati

Továrna Ducati se v šampionátu výrobců nachází na 2. místě a to zejména díky jezdcům týmu Aruba.it – Ducati.

Chaz Davies

Chaz Davies

Nejlépe postaveným jezdcem v šampionátu je Chaz Davies, který drží 2. místo. Má 245 bodů a na vedoucího Reu tak ztrácí 75 bodů, takže teoreticky stále má šanci tuto ztrátu snížit. Davies letos zatím nedokončil jeden závod a to hned ten druhý v Austrálii. Jinak vždy dojel do cíle a vždy to bylo v Top 10. Jeho nejhorším umístěním je 8. pozice. Na stupních vítězů stal desetkrát, vyhrát se mu povedlo dvakrát – ve druhém závodě v Thajsku a ve druhém závodě v Aragónu. Tam měl velmi dobrý víkend, neboť v prvním závodě skončil na druhém místě.

Marco Melandri

Marco Melandri

Jeho týmový kolega Marco Melandri začal sezónu výborně, neboť získal double v Austrálii, takže po prvním závodním víkendu byl na čele šampionátu s maximálním možným počtem bodů. Od té doby ho ale občas provází problémy a aktuálně drží 6. místo v šampionátu jezdců, když má 168 bodů. Melandri se potom od závodů v Austrálii podíval na stupně vítězů jenom třikrát. V několika případech ho o lepší umístění připravily problémy nebo chyby a pády.

Michael Ruben Rinaldi

Michael Ruben Rinaldi

Tým Aruba.it ještě provozuje juniorský tým, ve kterém jezdí Michael Ruben Rinaldi. Loňský šampion kategorie Superstock 1000 ale jede pouze závody na evropských okruzích. Jeho sezóna tak začala až v Aragónu. Nevede si ale vůbec špatně. Hned v tom Aragónu dojel dvakrát v Top 10. Jeho nejlepším závodním výsledkem je zatím 6. místo ze druhého závodu v Brně. V šampionátu drží Rinaldi 14. místo, když má 54 bodů a mezi jezdci soukromých týmů je na 3. místě.

Xavi Forés

Xavi Forés

Velmi dobře začal sezónu 2018 Xavi Forés z týmu Barni Racing. Na úvod sezóny získal třikrát umístění na stupních vítězů. Byl třetí ve druhém závodě v Austrálii, pak své umístění ještě zlepšil, když v prvním závodě v Thajsku dojel druhý a pak skončil třetí v prvním závodě ve Španělsku. Potom ještě dokázal získat pátá a čtvrtá místa v závodech v Nizozemsku a Itálii, ale ve Velké Británii nedojel do cíle ani v jednom závodě a od té doby jsou jeho výsledky o něco slabší, než byly na začátku roku. Nicméně stále mu to stačí na sympatické 7. místo v poháru jezdců, když má 154 bodů a také je na čele pořadí jezdců soukromých týmů.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaKawasaki následující kapitola »Yamaha