Kawasaki

Z týmů, které provozují motocykly Kawasaki, si samozřejmě nejlépe vede ten tovární. Celý tým Kawasaki Racing Team vede pořadí mezi týmy, navíc Kawasaki vede v pořadí výrobců. No a jejich jezdec – Jonathan Rea – vede celý šampionát.

Jonathan Rea

Jak již bylo zmíněno ve statistikách, tak Jonathan Rea letos vyhrál už osm závodů, což je polovina všech závodů, které se odjely. Na nejvyšším stupínku slavil v prvním závodě v Thajsku, v prvním závodě v Aragónu, v prvním závodě v Holandsku, poté získal double v Itálii, vyhrál první závod v Česku a nedávno slavil double v USA. Dohromady letos stál na stupních vítězů třináctkrát. Na stupně vítězů mu to nevyšlo v prvním závodě v Austrálii a ve druhém závodě v Thajsku, od té doby měl ale sérii závodů, kde byl první nebo druhý, až ve Velké Británii se tato šňůra trošku zhoršila, když byl třetí. Jediný závod, ze kterého nebral žádné body, byl nedělní závod v Brně, kde po menším incidentu se svým týmovým kolegou havaroval a nedojel do cíle. Jinak je zatím Rea opět velmi silný, na čele šampionátu má solidní náskok a zdá se, že si půjde pro další titul mistra světa.

Tom Sykes

Tom Sykes

Jeho týmový kolega Tom Sykes zatím nemá úplně ideální sezónu. Aktuálně je v pořadí šampionátu na 4. místě a na Reu ztrácí už 124 bodů. Sykes sice třikrát vyhrál Superpole a vede aktuální pořadí jezdců s nejlepším kvalifikačním výsledkem, ale vyhrál jenom jeden závod. Na stupních vítězů byl letos zatím šestkrát, v ostatních případech se pohyboval od čtvrté do osmé příčky. Dvakrát body nebral a to ve druhém závodě v Thajsku, který nedokončil, a ve druhém závodě v Česku, kde havaroval, motorku pak zvedl, ale dojel do cíle na nebodované šestnácté pozici.

Toprak Razgatlioglu

Nováček v Superbicích Toprak Razgatlioglu z týmu Kawasaki Puccetti zatím předvádí velmi dobrý výkon. Až do závodů v Česku měl 100% úspěšnost v počtu závodů dojetých do cíle. Bohužel minulý týden v USA byla tato série přerušena, když během prvního závodu havaroval a zranil se, takže do druhého závodu neodstartoval. Nicméně sezónu začal velmi dobře, pravidelně bojoval, několikrát se dokázal dostat i do nejlepší desítky. V prvním závodě ve Velké Británii sice přišel výpadek, po kterém dojel do cíle až na 21. místě, ale ve druhém závodě si vše mnohonásobně vynahradil, když skvělou jízdou vybojoval 2. místo, a tím tak svoje první stupně vítězů. Turecký závodník je nyní na 8. místě šampionátu jezdců a má 91 bodů.

V Itálii a Velké Británii se v barvách týmu Puccetti objevil také Leon Haslam. Bodovat se mu povedlo dvakrát a to v prvním závodě jak v Itálii, tak i ve Velké Británii a v obou případech to bylo deváté místo.

Román Ramos

Román Ramos

Na Kawasaki závodí také Román Ramos z týmu GoEleven. Španělský jezdec letos nebodoval ve čtyřech závodech, z toho třikrát nedojel do cíle. Jeho zatím nejlepším závodním víkendem byl ten jeho domácí v Aragónu, kde skončil 10. a 11. Ramos se nachází na 15. místě šampionátu, když má 49 bodů.

S motocyklem Kawasaki závodí také Leandro Mercado v týmu Orelac VerdNatura. Mercadovým nejlepším závodním víkendem byl zatím asi ten v Austrálii, kde byl 10. a 12. Sice jeho nejlepším závodním výsledkem je 8. místo z prvního závodu v Assenu, ale druhý závod tam pak do cíle nedojel, takže to mu tu statistiku kazí. Nedokončil pak ještě další tři závody. Celkově má 47 bodů a je na 16. místě šampionátu jezdců.

Yonny Hernández

Bývalý jezdec MotoGP Yonny Hernández pro letošní sezónu zakotvil v šampionátu Superbiků, když mu dal šanci tým Pedercini Kawasaki. Ovšem není to pro kolumbijského závodníka lehký rok. Na začátku sezóny se zranil, první závod v Austrálii nedojel do cíle, do druhého už nestartoval. Potom se spíše pohyboval na hranici bodovaných a nebodovaných pozic. Hned čtyřikrát letos skončil na nepopulární 16. příčce. No a když není Hernández 16., tak je 11., na této pozici byl letos už třikrát, takže ne a ne se probojovat do nejlepší desítky. Do Velké Británie vůbec nemohl odcestovat, protože se vyskytl nějaký problém s vyřízením víza, takže celý závodní víkend na okruhu Donington Park musel vynechat. Celkově má pouze 24 bodů a je na 18. místě.

Když se naskytl onen problém na Donington Parku, tak v týmu Pedercini nahradil Hernándeze domácí Luke Mossey. Ten si vůbec nevedl špatně, získal 17. a 14. místo.

Na divokou kartu se na motocyklech Kawasaki letos představili také Vladimir Leonov a Mason Law. Leonov startoval v Aragónu a v Itálii, ale nikdy se mu nepovedlo získat nějaký dobrý výsledek. Law na tom byl podobně, startoval ve Velké Británii  a nedojel do cíle ani jeden závod.