Superbike – 3. volný trénink

Do svého třetího tréninku se vydali jezdci kategorie Superbike. Třetí trénink je velmi důležitý a to také proto, že rozhoduje o tom, kdo se kvalifikuje rovnou do Superpole 2 a kdo bude muset bojovat v Superpole 1. V Portimãu stále vládlo slunečné počasí, ale oproti druhému tréninku WSBK se o pár stupňů ochladilo, neboť teplota vzduchu byla 26°C, trať však byla rozpálená na 39°C.

Po osmi minutách tréninku spadl Chaz Davies, který stále ještě nemá doléčená zranění, která utrpěl během trénování v letní přestávce. Jezdec ale vypadal po pádu v pořádku. Spadl také Lorenzo Savadori, který ale svůj motocykl zvedl a dokázal dovézt zpět do boxů.

Na trati byly vyvěšené červené vlajky. Po pádu Daviese byl totiž olej na trati a také tam zůstaly další nečistoty.

Po 12 minutách se na konci boxové uličky opět rozsvítilo zelené světlo a trénink mohl pokračovat.

Na třetí místo se vytáhnul Toprak Razgatlioglu, dobré kolo zajel také Loris Baz, který se posunul na deváté místo.

Patnáct minut před koncem tréninku spadl Michael van der Mark, jezdec byl v pořádku a vrátil se zpátky na trať. Rychlá kola rozjeli Xavi Forés a Eugene Laverty. Forés se vylepšil na páté místo, Laverty svůj čas nakonec nezlepšil a zůstal na čtvrtém místě.

Deset minut před koncem tréninku se na druhé místo posunul Marco Melandri. Do Top 10 se propracoval Michael Ruben Rinaldi, který zajel desátý nejlepší čas. Ital poté rozjel další rychlé kolo a posunul se na devátou příčku.

V závěrečných minutách tréninku se rychlá kola snažili zajet hlavně jezdci, kterým hrozilo, že skončí mimo Top 10. Alex Lowes byl 13., dvě minuty před koncem jel rychlé kolo, ale zlepšil se jenom na 11. příčku. Rozjel další kolo, a i když nebylo úplně dokonalé, tak se mu povedlo zajet čas, který stačil na 9. místo.

Vítězem se stal Jonathan Rea, který byl dnes jediným jezdcem, který se dokázal dostat pod hodnotu času 1:42, když zajel 1:41,817. Druhý skončil Marco Melandri, třetí byl Jordi Torres. První desítka jezdců má zajištěn postup do Superpole 2. Ostatní jezdci budou mít šanci bojovat o zbylá dvě místa do Superpole 2 v Superpole 1. Jakub Smrž skončil 20.

« předchozí kapitolaSupersport – 2. volný trénink následující kapitola »Supersport 300 – 2. volný trénink