Superstock 1000 – 1. volný trénink

Ke svému prvnímu volnému tréninku se v pátek ráno vydali jezdci kategorie Superstock 1000. Po úvodních deseti minutách byl na čele Markus Reiterberger s časem 1:46,496. Na druhém místě se držel Federico Sandi, třetí byl Florian Marino. Federico Sandi se po několika dalších minutách dokázal posunout do vedení tréninku, když zajel čas 1:46,200. Markus Reiterberger si ale vedení vzal  zpět. Jeho čas byl 1:45,919.

V polovině tréninku byl na čele stále Markus Reiterberger, druhý byl Federico Sandi, na třetím místě se držel Florian Marino. Když zbývalo do konce tréninku šest minut, tak se Florian Marino posunul na druhé místo a to velmi těsně, protože na Reiterbergera ztrácel jenom 0,002 vteřiny! Třetí byl Roberto Tamburini.

Pět minut před koncem tréninku se do vedení posunul Federico Sandi, jehož čas byl 1:45,579. Vypadalo to, že už se pořadí měnit nebude, ale v poslední minutě rozjeli rychlé kolo Markus Reiterberger a Roberto Tamburini. Markus Reiterberger vylepšil čas na 1:45,298, Roberto Tamburini se zařadil na druhé místo.

Lídr šampionátu Markus Reiterberger začal skvěle i další závodní víkend, když se stal vítězem prvního volného tréninku. Druhý skončil Roberto Tamburini, třetí byl Federico Sandi.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 1. volný trénink