Superbike – 4. volný trénink

V sobotu ráno začal program čtvrtým tréninkem kategorie Superbike. Ráno se nad okruhem objevily dešťové kapky, ale o žádný velký déšť se nejednalo. Na začátku 20 minutového tréninku se do vedení posunul Eugene Laverty s časem 1:42,692. Tento čas krátce poté snížil Jordi Torres na 1:42,359.

Do vedení se po několika minutách posunul Jonathan Rea s časem 1:42,149. Na druhé místo se zařadil Xavi Forés, třetí byl Jordi Torres. Jonathan Rea pak začal další rychlé kolo, nakonec z toho bylo vylepšení na 1:42,120.

Michael van der Mark

Michael van der Mark

Šest minut před koncem rozjel rychlé kolo Michael van der Mark, který se nakonec posunul na druhé místo. Rychlé kolo jel také Jonathan Rea, který vylepšil čas na 1:42,023. Jemu to ale nestačilo a hned vyrazil do dalšího kola, které mělo hodnotu 1:41,666. Velmi rychlé kolo ale rozjel také Marco Melandri. Tomu se nakonec povedlo Reu překonat, když zajel čas 1:41,601.

V závěrečných dvou minutách se ještě někteří jezdci pokoušeli o zlepšení svých časů, ale nikomu se to už nepovedlo. Vítězem tréninku se stal Marco Melandri, druhý skončil Jonathan Rea, třetí byl Michael van der Mark. Český jezdec Jakub Smrž v barvách týmu Guandalini skončil na 20. místě.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 3. volný trénink