Superbike – 2. závod

Na závěr dne byl naplánován druhý závod kategorie Superbike. Z pole position do závodu startoval Chaz Davies, druhý na roštu stál Tom Sykes a první řadu doplňoval ještě Loris Baz. Ze druhé řady startovali Jordi Torres, Toprak Razgatlioglu a Michael Ruben Rinaldi. Ve třetí řadě pak byli Michael van der Mark, Marco Melandri a Jonathan Rea, kteří v sobotu stáli na stupních vítězů. Jakub Smrž startoval stejně jako v sobotu z 20. místa.

Do svého 200. závodu startoval Leon Camier. Jezdec týmu Red Bull Honda stál na roštu na 14. místě.

Teplota vzduchu byla 28°C, trať už byla zahřátá na 42°C, v Portimau bylo jasné slunečné počasí. Závod byl opět vypsán na 20 kol a nejlépe do něj vyrazil Chaz Davies, který se ujal vedení. Na druhé místo se zařadil Tom Sykes, na třetí místo se po dobrém startu posunul Toprak Razgatlioglu.

Po prvním kole vedl Chaz Davies před Tomem Sykesem, na třetí místo už se dostal Jonathan Rea. Na čtvrtém místě jel Marco Melandri, za ním se držel Michael Ruben Rinaldi. Toprak Razgatlioglu se po dobrém začátku propadl až na sedmé místo.

Ve druhém kole zaútočil Jonathan Rea, ale byl do zatáčky trochu široký a jeho týmový kolega Tom Sykes si druhou pozici vzal zpět. O několik zatáček později to Rea zkusil zase, Sykes se nechtěl jen tak lehce vzdát, nakonec ho ale Rea zdolal a posunul se na druhou příčku. O několik zatáček později na Sykese útočil také Marco Melandri a oba jezdci si několikrát vyměnili pozice. Sykes se prozatím ale nakonec ubránil.

Jonathan Rea začal stíhat vedoucího Chaze Daviese a rychle stahoval jeho náskok. Marco Melandri zaútočil na Toma Sykese a tentokrát byl úspěšný a posunul se na třetí místo.

Po šesti odjetých kolech už byl Jonathan Rea nalepený na Chazu Daviesovi a naznačoval útok. Davies ale zatím držel první příčku. V nájezdu do osmého kola se na cílové rovince Rea dostal před Daviese, ale v následující zatáčce si Davies dokázal první místo vzít zpět. Mezitím se na páté místo propadl Tom Sykes, kterého předjel Michael van der Mark.

O dvě kola později se situace na cílové rovince mezi Reou a Daviesem opakovala. Tentokrát ale Rea první místo udržel. Ovšem ne nadlouho, protože o několik zatáček později ho Davies dokázal předjet. Tento jejich souboj ale nahrával Marcovi Melandrimu, který už byl jen několik desetin vteřiny za nimi. Jen několik dalších desetin sekundy pak za nimi byl Michael van der Mark, který se ke trojici před sebou přibližoval.

Devět kol před cílem objevil v jedné ze zatáček Jonathan Rea skulinku, když byl Chaz Davies lehce široký do zatáčky, a dostal se na první místo. Před Daviese se krátce poté dostal Marco Melandri, ale oba jezdci Ducati byli trochu širocí do zatáčky, toho využil Michael van der Mark a předjel je oba dva najednou a rázem tak byl druhý. V té době už v závodě nepokračoval Toprak Razgatlioglu, který spadl.

Jonathan Rea si začal budovat náskok. Michael van der Mark se ho snažil držet, když ztrácel zhruba půl vteřiny, ale Rea zajížděl dobré časy a svůj náskok navyšoval. Čtyři kola před cílem už vedl o necelou vteřinu. Naopak půl vteřiny za nizozemským jezdcem byl Marco Melandri. Čtvrtý Davies už tempu nestačil a navíc na něj začal dotírat pátý Tom Sykes.

K žádným dramatickým událostem v závěrečných třech kolech už nedošlo a Jonathan Rea si dojel pro 6. vítězství v řadě za sebou a zároveň 12. v této sezoně. Na druhém místě skončil Michael van der Mark, třetí byl Marco Melandri.

Jakub Smrž sedm kol před cílem ze závodu odstoupil.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSupersport – závod následující kapitola »Online přenosy