Supersport – závod

Následoval závod kategorie Supersport, do kterého z první řady startovali Lucas Mahias, Federico Caricasulo a Sandro Cortese. Ve druhé řadě stáli Jules Cluzel, Raffaele de Rosa a Randy Krummenacher. Počasí závodění přálo, bylo 28°C a trať se ohřála na 40°C.

Do závodu dlouhého 18 kol doslova vystřelil Jules Cluzel, který se ujal vedení. Na druhé místo se zařadil Lucas Mahias, na třetí Sandro Cortese. Naopak Federico Caricasulo, který se ze svého místa na roštu dobře odrazil, zaváhal a propadl se až na páté místo.

V nájezdu do druhého kola se na první místo dostal Lucas Mahias, který předjel Julese Cluzela. O několik zatáček později se před Cluzela snažil dostat také Sandro Cortese, ale spadl a Cluzela stáhl s sebou. Cortese mohl pokračovat dál, pro Cluzela to znamenalo konec v závodě a byl velmi frustrovaný.

Na prvním místě tak byl najednou osamocený Lucas Mahias, na druhé místo se dostal jeho týmový kolega Federico Caricasulo, který ztrácel téměř vteřinu a půl. Třetí jel Raffaele De Rosa.

Sandro Cortese začal stíhací jízdu. Po pěti kolech už byl na 14. místě a další jezdci nebyli daleko před ním. Existovala reálná šance, že se dostane minimálně do Top 10. Když se dostal za záda Thomase Gradingera, tak to mezi nimi bylo velmi těsné, a dokonce došlo ke kontaktu. Předjet další soupeře už mu ale takové problémy nedělalo a 10 kol před cílem už byl na 10. příčce.

Ve vedení byl stále Lucas Mahias, který měl zhruba vteřinový náskok na druhého Federica Caricasula, za ním byl Raffaele De Rosa, který ztrácel už skoro dvě a půl vteřiny. Ve stíhací jízdě pokračoval Sandro Cortese, který se 8 kol před cílem dokázal vytáhnout na 6. místo.

Rozestup mezi jezdci týmu GRT Yamaha na čele byl stále stejný, zajímavé to ale začalo být v souboji o třetí místo. Za Raffaelem De Rosou už byl totiž těsně Kyle Smith, který měl velmi dobrou rychlost a dobré tempo. Čtyři kola před cílem se Kyle Smith dokázal dostat na třetí místo.

Dvě kola před cílem byl rozdíl mezi prvním Mahiasem a druhým Caricasulem téměř třívteřinový. Také třetí Smith se dokázal trochu odpoutat od De Rosy.

V nájezdu do posledního kola postihly problémy lídra závodu Lucase Mahiase, jehož zadní pneumatika byla kompletně zničená. Vypadalo to na defekt. Do vedení se tak posunul jeho týmový kolega Federico Caricasulo.

Federico Caricasulo už byl pár zatáček před cílem, když na okruhu byly vyvěšeny červené vlajky.

Červené vlajky byly vyvěšené z důvodů incidentu v zatáčce číslo 11, do kterého byli zapleteni Rob Hartog a Borja Quero Martínez. Zároveň bylo oznámeno, že výsledky závodu se budou počítat na základě posledního dokončeného kola. Jenomže Mahias, který by měl být vítězem, se musel dostat do parc ferme. Nasedl tak na svou motorku, jejíž zadní pneumatika byla zničená a vydal se po trati zpět do boxů. Cestou minimálně dvakrát spadl, ale do parc ferme se nakonec dostal a vypadalo to, že se stane vítězem. Jenomže nakonec byl diskvalifikován, protože neodjel celé kolo. Ze závodu byl kvůli nebezpečné jízdě diskvalifikován také Rob Hartog, který bojoval o vítězství v Evropském poháru.

Vítězem byl nakonec vyhlášen Federico Caricasulo, druhý skončil Kyle Smith, třetí byl Raffaele De Rosa.

« předchozí kapitolaSupersport 300 – závod následující kapitola »Superbike – 2. závod