Supersport 300 – závod

Jako druhý byl na řadě závod kategorie Supersport 300. V Portimãu bylo jasno, teplota vzduchu dosahovala 28°C, trať měla 37°C. Závod byl vypsán na 11 kol, z pole position do něj startoval Tom Edwards, v první řadě vedle něj stáli Dani Valle a Manuel González. Ze druhé řady startovali Scott Deroue, Dorren Loureiro a Robert Schotman.

Poleman Tom Edwards se po startu dostal do vedení, druhý byl Manuel González, třetí Dani Valle. Ana Carrasco, která měla šanci už v tomto závodě získat titul, startovala z devátého místa, ale po startu se propadla až na šestnáctou pozici.

Jak je pro závod Supersport 300 typické, pořadí se hodně měnilo, během prvních dvou kol se ve vedení závodu vystřídalo hned několik jezdců. Na čele se nakonec usídlil Scott Deroue, za ním jeli Tom Edwards, Dani Valle, Manuel González a Mika Pérez.

Po třech kolech byl stále ve vedení Scott Deroue, za ním se ale tlačilo mnoho dalších závodníků. Druhý byl Mika Pérez, za ním jel Manuel González a o své první stupně vítězů bojovala také María Herrera. Španělka se na chvíli dostala dokonce na druhé místo, ale byla předjeta Mikou Pérezem.

V polovině závodu stále vedl Scott Deroue, druhý jel Mika Pérez, třetí byl Manuel González. Už na desáté místo se dokázala probojovat Ana Carrasco a tím se dostala do kontaktu s vedoucí skupinou. Ve skupině na čele to ale bylo často velmi těsné a někteří se nebáli mít ostré lokty.

Scott Deroue jel stále na prvním místě a tři kola před cílem si dokázal vybojovat téměř vteřinový náskok. Jelikož má nizozemský jezdec stále velkou šanci na titul, tak pro něj bylo důležité, aby svou pozici udržel. Dvě kola před cílem spadl Luca Grünwald, který také ještě držel šanci na titul.

Do posledního kola najížděl Scott Deroue s pohodlným náskokem, za ním se ale srdnatě bojovalo. Mezitím María Herrera ze závodu odstoupila, když zamířila do boxů. Za nebezpečnou jízdu a nerespektování traťových limitů byl vyšetřován Borja Sánchez, po skončení závodu dostal penalizaci 8 míst, takže nakonec skončil mimo bodované pozice.

Vítězem závodu se stal Scott Deroue, který získal své první letošní vítězství, na druhém místě skončil Mika Pérez, třetí byl Manuel González. Ana Carrasco byla nakonec klasifikovaná na 10. místě a boj o titul se tak přesouvá na závěrečné kolo šampionátu do Francie.

« předchozí kapitolaSuperstock 1000 – závod následující kapitola »Supersport – závod