Superstock 1000 – závod

Po více než hodinové přestávce se odpoledne do závodu jako první vydali jezdci kategorie Superstock 1000. V Portimãu bylo krásné slunečné počasí, teplota vzduchu byla 27°C, trať měla 35°C. Závod byl vypsán na 14 kol a z první řady startovali Federico Sandi, Markus Reiterberger a Roberto Tamburini.

Markus Reiterberger předvedl dobrý start a hned v prvním kole si začal budovat náskok. Na druhé místo se zařadil Federico Sandi, třetí byl Roberto Tamburini. Federico Sandi ale dokázal zachytit Reiterbergerovo tempo a snažil se ho držet.

Federico Sandi zajel hned ve druhém kole nejrychlejší kolo závodu, což znamenalo i nový rekord tratě. Stále se držel za Reiterbergerem, nebyl ale dostatečně blízko, aby se pokusil o předjížděcí manévr. Navíc se za touto dvojicí začal přibližovat Roberto Tamburini. V nájezdu do dalšího kola se Sandimu povedlo dostat na první místo.

Roberto Tamburini zajížděl rychlejší časy než Markus Reiterberger a německému soupeři se přibližoval. Navíc překonal rekord tratě. Nakonec se mu v jedné ze zatáček povedlo překonat i Markuse Reiterbergera. Markus Reiterberger se zatím v závodě nějak nemohl dostat do ideálního tempa. Navíc se k němu začal přibližovat čtvrtý Florian Marino.

Na prvních dvou místech se také schylovalo k dramatu, protože Roberto Tamburini se dotáhl na Federica Sandiho. V polovině závodu se Tamburini dokázal dostat před Sandiho, který byl v nájezdu do jedné ze zatáček trochu širší. Oba Italové se ale stále drželi v kontaktu.

Šest kol před cílem závodu zaútočil Florian Marino a nedělalo mu téměř žádné problémy Markuse Reiterbergera předjet. Hned na něj navíc získal náskok několika desetin sekundy. Na prvním místě jel Roberto Tamburini, který si také dokázal vybudovat menší náskok na druhého Federica Sandiho.

K souboji došlo mezi týmovými kolegy z Aprilie, kteří bojovali o páté místo. Pro Maximiliana Scheiba bylo důležité, aby se v závodě udržel na pátém místě, aby měl stále alespoň matematickou šanci na titul. Mezitím se Markus Reiterberger dotáhl zpět k Florianu Marinovi a dvě kola před cílem ho předjel.

Roberto Tamburini si dokázal vybudovat náskok a nakonec si dojel pro své první letošní vítězství. Navíc má stále ještě šanci na zisk titulu. Druhý skončil Federico Sandi a třetí byl Markus Reiterberger, který stále vede šampionát, ale souboj o titul se přesune až do závěrečného kola ve Francii.

V posledním kole ještě spadl Luca Vitali, který až do té doby jel na šestém místě.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaSuperbike – warm up následující kapitola »Supersport 300 – závod