Kawasaki Racing Team

Druhý závod v Portimãu vyhrál Jonathan Rea, který si tak navýšil svůj náskok v šampionátu. Jeho týmový kolega Tom Sykes si dojel pro další páté místo a udržel si čtvrtou pozici v šampionátu.

Reovo dvanácté vítězství sezóny rozšířilo jeho rekord ve WSBK na 66 vítězství. V šampionátu má nyní 420 bodů, Tom Sykes 240.

Jonathan Rea

Jonathan Rea – 1. místo

„Byl to opravdu těžký závod, protože jsem na začátku musel hodně bojovat. Odstartoval jsem velmi dobře a brzy byl na dobré pozici. V zatáčce pět se za dvěma jezdci otevřela příležitost a já jsem se ocitl těsně za Tomem. Ukázalo se, že je velmi těžké ho předjet. Když se mi to povedlo, vydal jsem se za Chazem. Poté mi mnoho kol trvalo, než jsem předjel jeho, protože brzdil tak pozdě a jeho motorka byla na rovince tak rychlá. Jakmile jsem ho předjel, soustředil jsem se na několik čistých kol a nastavení rytmu. Dnešní tempo bylo o trochu pomalejší, protože teplota trochu vzrostla a také jsem si cestou vpřed víc opotřeboval pneumatiky. Do závodu jsem dal všechno a podařilo se mi získat 25 bodů, takže jsem opravdu spokojený.“

Tom Sykes

Tom Sykes – 5. místo

„Dnes jsme s motorkou udělali obrovský krok. Celý víkend jsme měli dobrou rychlost, ale na větší vzdálenost jsme měli potíže. Neměli jsme informace, takže jsme se včera potýkali s předkem a skončili se ztrátou asi 13 sekund. Dnes jsme z toho ukrojili téměř deset sekund. Dostali jsme se mnohem blíž a v podstatě jsme měli víc informací a poučili se z toho. Ve druhém závodě jsme měli konzistentní rychlost a motorka mi dala spoustu varování a zpětné vazby. Chci za to svému týmu poděkovat.“