Aruba.it Racing Ducati SBK Team

Po úžasném dvojitém vítězství v německém Lausitzringu s Chazem Daviesem a pódiu s Marcem Melandrim je tým Aruba.ti Racing Ducati připraven závodit v Portimãu, které hostí desáté kolo sezóny.

Portugalská trať, která je zpátky v kalendáři po roční nepřítomnosti, patří k nejvýraznějším a nejvíc ceněným tratím kvůli rozmanitému uspořádání, které se vyznačuje také radikálními výškovými změnami. V Portimãu získal Chaz Davies zatím dvě pódia, když s Ducati skončil dvakrát třetí, v roce 2014 a 2015. Marco Melandri tam dvakrát vyhrál – v letech 2011 a 2013.

Po devíti kolech jsou Davies s 276 body a Melandri s 218 body na třetím a čtvrtém místě v šampionátu.

Chaz Davies

Chaz Davies

„Vždy je to dobrý pocit vrátit se k závodění, zejména po dvojitém vítězství v posledním kole. Portimão je opravdu pěkná trať, loni jsme tam nezávodili, ale již jsme tam během zimy testovali, takže to je okruh, který všichni známe. Myslím, že jeho charakter bude našemu balíčku vyhovovat. Je vždy zábavné a náročné tam jezdit, protože je nerovný a asfalt je trochu jiný pokaždé, když tam jedeme, něco jako se děje v motokrosu. Několikrát jsme tu byli na pódiu v různých podmínkách, ale budeme se snažit, abychom naše statistiky ještě zlepšili. Těším se, až se vrátím na Panigale R.“

Marco Melandri

„Portimão je jedna z nejlepších tratí v kalendáři. Je to technická trať s mnoha výškovými změnami. Náš zimní test nebyl příliš silný, ale pomohl nám dostat se na správnou cestu a krátce poté jsme získali naše první pódium v Austrálii. Povrch není v nejlepším stavu, ale také není tak špatný jako v Německu. Každé kolo toho zjišťujeme o balíčku víc a vzhledem ke krokům vpřed, které jsme udělali v druhém závodě v Německu, a informacím, kterém jsme shromáždili, bychom nyní měli být schopni se lépe přizpůsobit nerovným tratím. V minulosti jsem v Portimãu získal silné výsledky a myslím, že může dobře sedět naší motorce, takže k tomuto kolu přistupujeme s jistotou.“