Jonathan Rea pokračoval v práci, kterou společně s týmem začal v Jerezu před několika dny. Jeho nejlepší čas měl hodnotu 1:42,195. Na druhém místě skončil Alex Lowes, který tak potvrzuje formu Yamahy z Jerezu. Na rozdíl od testů v Jerezu, v Portimau se Lowes soustředil na testování jiných aspektů motocyklu. I tak ale skončil jen o 0,419 za Reou.

Alex Lowes

Alex Lowes

Na třetím místě dnes byl Álvaro Bautista, který si pomalu, ale jistě, začíná zvykat na Ducati Panigale V4 R. Španělský jezdec se nesoustředil na jednotlivé časy na kolo, ale hlavně pracoval na základním nastavení. Jeho týmový kolega Chaz Davies se stále ještě necítil úplně fit poté, co si v Jerezu poranil záda. I přesto se ale snažil co nejvíc pracovat a zlepšovat motocykl. Den zakončil na desátém místě.

Velmi dobrý den zažil Toprak Razgatlioglu, který se celý den zlepšoval a nakonec se v celkovém pořadí vytáhnul až na čtvrté místo.

Toprak Razgatlioglu

Toprak Razgatlioglu

Za tureckým jezdcem skončil Tom Sykes. Tým BMW měl hodně práce, jelikož pracoval na různých typech nastavení a také zkoušeli elektroniku. Jak Sykes, tak také Markus Reiterberger jsou zatím s vývojem spokojení. Zítra na ně navíc čeká speciální den, nejen že bude druhý den testování, ale hlavně tým před tím, než vyrazí na trať, odhalí své barvy na letošní sezónu.

Leon Haslam dnes byl šestý, Michael van der Mark sedmý. Za nimi se zařadil Marco Melandri, který pokračoval ve svém testovacím programu a v přípravách týmu GRT Yamaha na jejich první sezónu v kategorii Superbike.

Leon Haslam

Leon Haslam

Na trati dnes byli také Melandriho týmový kolega Sandro Cortese, Eugene Laverty a Michael Ruben Rinaldi na motocyklech Ducati a Alessandro Delbianco s Hondou.

Testování se účastní také někteří jezdci kategorie Supersport. Nejlepší z nich byl Jules Cluzel z týmu GMT94, za ním skončili Lucas Mahias z týmu Puccetti Kawasaki a Raffaele de Rosa s motocyklem MV Agusta.

Testování pokračuje také zítra, v pondělí 28. ledna.

Celkové výsledky prvního dne: