Byl to poslední oficiální test šampionátu Superbike na evropské půdě. Za měsíc se totiž celý šampionát přesouvá do Austrálie, kde nejprve na okruhu Phillip Island proběhnou poslední předsezónní testy a pak už naplno vypukne závodní sezóna.

Dnes v Portimau vál docela silný vítr, ale to nikoho neodradilo. Všichni si byli vědomi toho, že musí dostupný čas na trati využít. Nakonec to ale opět byl Jonathan Rea, kdo zajel nejlepší čas. V závěru dne ho sice postihl menší pád, ale jeho přípravu na nadcházející sezónu to nijak nepoznamenalo. Rea pracoval na základním nastavení svého motocyklu Kawasaki a se zlepšením, které během posledních dvou dní tým udělal, byl spokojený. Jeho nejlepší čas dne měl hodnotu 1:40,855.

Jeho týmový kolega Leon Haslam byl s průběhem testování také velmi spokojený. Haslam se do šampionátu vrací po čtyřech letech, takže se znovu snaží zvyknout na celý šampionát a na motocykl. To se mu dařilo velmi dobře. Dnes mu patřila čtvrtá příčka.

Leon Haslam

Leon Haslam

Spokojení s dosavadním průběhem testování mohou být jezdci týmu Pata Yamaha. Alex Lowes pokračoval ve skvělém výkonu, když dnes skončil na druhém místě, i když to znamenalo čas skoro o vteřinu pomalejší než první Rea. Také Michael van der Mark byl s testováním spokojený, protože tým splnil všechno, co měl na tyto dva dny naplánované. Nizozemskému jezdci dnes patřilo páté místo.

Álvaro Bautista pokračoval ve sžívání se s motocyklem Ducati a opět mu to šlo skvěle. Dnes získal třetí místo. Španělský jezdec se věnoval testování pneumatik a dalších různých částí motocyklu. Pokračoval tak v dobrém tempu, a to navíc na okruhu, který až do této doby téměř neznal. Chaz Davies se stále potýkal s bolestí zad, ale dokázal odjet alespoň 42 kol a získat důležitá data.

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista

Do tempa se postupně začal dostávat také tým BMW. Tom Sykes zajel během dne dobré časy a nakonec se umístil na celkovém šestém místě. Sám britský jezdec byl svým výsledkem velmi překvapen, protože tým je stále ve fázi vývoje motocyklu. Na druhé straně garáže Markus Reiterberger pracoval na geometrii motocyklu a také testoval pneumatiky. Tým navíc dnes odhalil své závodní barvy.

V adaptaci na motocykl Superbike pokračoval Sandro Cortese a šlo mu to dobře, protože mu patřilo sedmé místo. O místo za ním dnes byl jeho týmový kolega Marco Melandri.

Toprak Razgatlioglu byl v dobrém tempu také dnes, nakonec jeho čas stačil až na deváté místo, ale turecký jezdec dnes pracoval na zlepšení svého pocitu z jízdy.

Na novém motocyklu Ducati také testovali Michael Ruben Rinaldi z týmu Barni a Eugene Laverty z týmu Goeleven. Ve vývoji motocyklu Honda pokračoval nováček Alessandro Delbianco, který výsledkovou tabulku jezdců Superbike uzavřel.

Sandro Cortese

Sandro Cortese

Z jezdců kategorie Supersport byl s časem 1:44,810 nejlepší Jules Cluzel z týmu GMT94. Za ním se zařadili Raffaele De Rosa z týmu MV Agusta a Lucas Mahias z týmu Puccetti Kawasaki.

V kategorii Supersport se během tohoto dvoudenního testu na trati objevili také týmový kolega Mahiase Hikari Okubo, týmový kolega Cluzela Corentin Perolari, týmový kolega De Rosy Federico Fuligni, jezdci týmu Kallio Racing Isaac Viñales, Thomas Grandinger a Loris Cresson a Jules Danilo z týmu CIA Landlord Insurance.

Celkové výsledky druhého dne testu: