Supersport – warm up

První warm up dne, tedy warm up kategorie Supersport měl původně začít už ve 14:00 našeho času, ale během dne byla v okolí okruhu písečná bouře, později se přidaly silný déšť, hromy a blesky. Na trati bylo hodně vody a v kombinaci s nafoukaným pískem nebylo možné pustit jezdce na trať. Časový harmonogram se tak upravil a jezdci Supersport vyrazili do svého warm upu v 15:45 našeho času.

Jakmile se rozsvítilo zelené světlo, tak většina jezdců moc neváhala a ihned vyrazila do 15 minutového warm upu. Na některých místech tratě byly stále mokré plochy.

Po prvních měřených pokusech se do vedení dostal Jules Cluzel s časem 2:13,990. Druhý byl Federico Caricasulo, třetí Raffaele De Rosa. V dalším kole Jules Cluzel snížil čas na 2:09,957. Francouzský jezdec pokračoval ve zlepšování nejlepšího času, když se mu poté povedlo zajet 2:08,302.

Jules Cluzel

Za Cluzela se na druhé místo posunul Raffaele De Rosa a třetí byl Sandro Cortese. Tři minuty před koncem warm upu se do vedení posunul Corentin Perolari s časem 2:08,072, ale záhy ho překonal Jules Cluzel, který zajel 2:07,946.

V posledních dvou minutách se jezdci snažili zrychlovat. Na první místo se dostal Sandro Cortese, kterého poté překonal Lucas Mahias, a o pár vteřin později se na první místo dostal Corentin Perolari. Nejlepší čas měl hodnotu 2:07,063.

Corentin Perolari se stal vítězem warm upu, na druhé místo se v závěru posunul Sandro Cortese, třetí skončil Raffaele de Rosa.

Podle nového časového harmonogramu by závod Supersport měl začít v 17:15 našeho času.