Superbike – 4. volný trénink

V pátek začal program na trati o pár hodin dříve než ve čtvrtek. Před půl třetí odpoledne místního času (a tedy před půl druhou našeho času) se rozjel čtvrtý trénink kategorie Superbike.

Po prvním měřeném pokusu se do vedení v tréninku dostal Eugene Laverty s časem 1:58,780. Jezdci se ale teprve rozjížděli a až ve svých dalších kolech začali čas dál stlačovat. Eugene Laverty zlepšil čas na 1:58,693, následně ho ale nejprve překonal Marco Melandri, poté Xavi Forés. Forésův čas na čele byl 1:58,618. Na začátku tréninku se v jedné vteřině tlačilo rovnou jedenáct jezdců.

Xavi Forés

Xavi Forés

V polovině tréninku byl ve vedení Eugene Laverty, který zajel čas 1:58,607, na druhém místě byl Xavi Forés, třetí byl Marco Melandri. Rychlá kola ale rozjeli oba jezdci z továrního týmu Kawasaki. Jonathan Rea ve druhé části tratě ztratil, svůj čas nezlepšil a zůstal stále čtvrtý. O několik vteřin později se Tom Sykes dokázal dostat na první místo, když zajel čas 1:58,473.

Své následující kolo rychle rozjel Jonathan Rea, nakonec se zařadil na druhé místo a na svého týmového kolegu Toma Sykese ztratil pouze 0,016 vteřiny.

Tom Sykes

Tom Sykes

Tři minuty před koncem se do vedení dostal Marco Melandri s časem 1:58,287. O několik okamžiků později ho překonal Alex Lowes, který zajel čas 1:58,273. Melandri si ale vedení vzal zpět, když zajel čas 1:58,186. To už běžela poslední minuta tréninku a rychlá kola rozjeli také další jezdci.

Rychlé kolo v samotném závěru tréninku zajel Jonathan Rea, který se jako první během dne dostal pod hodnotu času 1:58, když se mu povedlo kolo za 1:57,176. Stal se tedy vítězem tréninku. Na druhé místo se dostal Tom Sykes, třetí byl Marco Melandri.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Supersport – 3. volný trénink